?קיר מסך לחזית המבנה- פתרון אפקטיבי או ויזואלי

קיר מסך

חוקי השיווק והמיתוג היום נותנים התייחסות לכל פריט וחפץ המשויכים לארגון, מקטן ועד גדול, מנייר המכתבים והמעטפות ועד למבנה בו מתנהלת הפעילות. גם מבנים ארגוניים אשר אינם כוללים שירותי קבלת קהל מבינים את חשיבות הנראות ואת העוצמה הקיימת במבנה ממותג ומשקיעות מחשבה לצד משאבים בחזות הבניין, החל מלוגו מעוצב ומתוחכם המתנוסס בראשו וכלה ב קיר מסך במראה זכוכית יוקרתית המשדר חדשנות ויוקרה ומנצנץ למרחקים.

קיר מסך טומן בחובו יתרונות רבים נוספים מלבד נראות והעיצוב המרשימים, ומהווה פתרון לתאורה טבעית החודרת אל המבנה ושוטפת אותו באור שמש טבעי. ניתן להתקין קיר מסך בודד בחזית המבנה או לצפות את כל פאות המבנה בקירות מסך מרהיבים בהתקנה קלה ופשוטה ובכך להבטיח מראה מרשים לצד מבנה הנאמן לעיקרון המוביל של הבנייה הירוקה: ניצול אנרגיות טבעיות להפקת אור וחום.

קיר מסך ני הייטק, מבנים מסחריים ובניינים משרדיים פעילים למשך שעות ארוכות וצריכת החשמל שבהם היא גבוהה ומהווה פלח ניכר מהוצאות הארגון. החדרה של תאורה טבעית אל החללים במשך כל שעות היום מהווה חיסכון ניכר במשאבים תעשייתיים יקרים וזאת לצד התחושה הנעימה שמעניק אור טבעי למשתמשים.

אחד החששות מפני תאורה טבעית במבנים בהם שוהים העובדים שעות ארוכות, הוא החשש מפני חשיפה ארוכת טווח לקרני השמש. אנשים מורגלים באמצעי זהירות מפני הקרינה בחוף הים ובבילוי בטבע, אולם לא נוהגים למרוח קרם הגנה בשבתם במשרד. קיר מסך המותקן באמצעות לוחות פוליקרבונט, מביא לצד החדרת האור הטבעי למבנה גם סינון מלא מפני קרינת UV המסוכנת ומבטיח הנאה מהחשיפה לקרני השמש ללא הסכנה שהן טומנות בחובם.
בנוסף, בשל מהנה הלוח, תאים קטנים וייחודיים מתקבל אור רך בפיזור אחיד בניגוד לשמש ישירה ואור וצל חדים.

יתרון נוסף של התקנת קיר מסך מלוחות פוליקרבונט הוא הבידוד התרמי האיכותי שהוא מעניק. שיפור הבידוד התרמי של מבנים באמצעות בידוד חוץ משפיע משמעותית על הביצועים האנרגטיים של המבנה. חשוב לא פחות מכך עמידותו של קיר מסך בפני מים, שכן הוא עומד לאורך זמן בתנאי חוץ וחשוף לפגעי מזג האוויר ולמשקעים. קיר מסך מלוחות פוליקרבונט הוא קיר מסך אטום לחלוטין ובאמצעות שמירה על מרווח אוויר בין יחידותיו יוצר אוורור טבעי אשר יחד עם הבידוד התרמי האיכותי מעניקים טמפרטורת מבנה נעימה במשך מרבית ימות השנה וחיסכון נוסף גם בצורך במזגנים או באמצעי חימום/ קירור אחרים.

חברת דנפל המובילה את שוק אדריכלות האור והבניה הירוקה בישראל ובעולם מזה עשרות שנים, מציעה לכל מבנה חדש או ישן פתרון תאורה טבעית וחסכונית באמצעות התקנת קיר מסך בודד או כחלק ממעטפת מלאה למבנה באמצעות מערכת החיפוי דנפל VRC. בשילוב בין מראה יוקרתי ומרהיב למבנה שטוף אור ומבודד מעניקה המערכת פתרון פשוט אך מתקדם מתחום אדריכלות האור לצד חיסכון בעלויות האחזקה הנותרות מהותיות גם זמן רב לאחר ההתקנה.