קיר מסך- יש מסכים בריאים

מבנים ארגוניים יוקרתיים הממתגים את עצמם נראים בלב אזורי התעשייה וההייטק ומזוהים בקלות באמצעות מראה זכוכית מבריק ויוקרתי הנראה למרחקים. מי שתהה לעתים כיצד זה עומד לו בניין מזכוכית, מדוע המבנה אינו שקוף בעצם ועד כמה יכול להיות בטיחותי מבנה שכזה ימצא את התשובה במונח אחד: קיר מסך. המבנה הוא מבנה אבן יצוקה העומד בכל הסטנדרטים הנדרשים לבנייה וכאמור גם בטוח מאוד ואילו את המראה המרהיב ניתן להשיג באמצעות התקנת קיר מסך על חזית אחת של הבניין או באמצעות מעטפת מבנים מלאה על כל פאות המבנה.

קיר מסך למרות המראה המרשים שהוא מספק אינו נועד לצרכים חזותיים בלבד. למעשה מדובר בפתרון מתקדם מעולם אדריכלות האור שנועד לספק תאורה טבעית למבנים. מבני הייטק ומוסדות ארגוניים מלבד הצורך במיתוג, גם מחזיקים במבנים גדולים המתחזקים פעילות ענפה, עשרות משרדים, מאות עובדים ותנועה בלתי פוסקת של אנשים. תחזוקה זו של המבנה והפעילות היא תחזוקה יקרה, כאשר אחת העלויות הכבדות המונחות על כתפי הבעלים הן עלויות התאורה והמיזוג במקום. קיר מסך הוא פתרון המותקן בהתקנה חד פעמית, ובעצם מעמיד לוחות פוליקרבונט ייחודיים בעלי תכונה חשובה: היכולת לקלוט אור שמש טבעי ולהחדירו דרך מבנים. בזכות התקנת הלוחות ויצירת קיר מסך המבנה זוכה לחדירה של קרני השמש ואור טבעי למשך כל שעות האור ונחסך הצורך בשימוש בחשמל לצרכי תאורה.

מלבד תאורה טבעית מספק קיר מסך גם בידוד תרמי ברמה גבוהה מאוד, מה שמבטיח חללים פנימיים בעלי טמפרטורה נעימה למשך מרבית ימות השנה וחיסכון מהותי בשימוש במזגנים או אמצעי חימום או קירור אחרים. קיר מסך בעצם יוצר מבנים בעלי דירוג אנרגטי גבוה ויעילות אנרגטית מעולה, מבנים חסכוניים מאוד בצריכת האנרגיה המתועשת שהם דורשים.

עם התקנת קיר מסך מתקבל מבנה שטוף אור שמש טבעית ונעימה. העובדים בארגונים נהנים מחשיפה ממושכת לאור הטבעי ולקרני השמש, מה שתורם רבות לשיפור מצב הרוח, האנרגיה, הריכוז והביצועים בארגון. יחד עם זאת, בחשיפה ממושכת לשמש קיים סיכון הקרינה. קיר מסך מלוחות פוליקרבונט הייחודיים מביא עמו שכבת הגנה מפני קרינה אולטרה סגולית ובעצם מסנן את קרני UV המסוכנות ומאפשר לשוהים במבנה חשיפה ממושכת לשמש ללא כל סיכון בריאותי.

התקנתו של קיר מסך היא התקנה של פתרון תאורה טבעית הנועד לתת מענה לשנים ארוכות. לוחות פוליקרבונט הם לוחות בעלי חוזק מכני יוצא דופן שאינם עומדים בהלימה עם קלות משקלם וגמישותם. הלוחות קלי משקל במיוחד, נתלים על הקירות הקיימים של המבנה ומאימים להתקנה על גבי כל סוגי הקונסטרוקציות. הלוחות אינם נושאים כל משקל זולת משקלם שלהם ומתוכננים כך שאת עומס הרוחות או עומסים אחרים יחזיק המבנה עצמו. הלוחות ננעלים זה לזה באמצעות תפס ניצב, נעילת שן כפולה ובחיבורים יבשים בלבד, ללא דבקים הנתונים לשינויים כימיים ומפיצים רעלים. כל אלו הופכים את התקנתו של קיר מסך להתקנה בטוחה ועמידה לאורך זמן, ללא בלאי, חלודה או נזקים אחרים.

חברת דנפל מובילה את תחום אדריכלות האור בישראל ובעולם מזה ארבעה עשורים, ומפתחת מערכות מתקדמות להחדרת תאורה טבעית למבנים. בדנפל נשענים על עקרונות הבניה הירוקה המעודדת ניצול של משאבי הטבע כנגד שימוש מופרז באנרגיות מתועשות, מתכלות ויקרות. בזכות מערכות התאורה הטבעית של דנפל מתקבלים מבנים ירוקים וידידותיים לסביבה, אשר כבר בתהליך הבנייה אינם יוצרים סביבת עבודה מזהמת ומלכלכת ומתגאים בחיסכון ויעילות אנרגטית המטיבים עם הסביבה בשימוש השוטף בהם לאורך השנים.