פתרונות הצללה

הצללה

במדינה בה ימות השמש הם רבים מימות הגשם ומאפיינים גם חלק ניכר מחודשי החורף, במבנים רבים, פרטיים או עסקיים, בתים פרטיים או דירות בבניינים משותפים, נדרשים פתרונות הצללה לשליטה מיטבית באור ובחום. מטרת ההצללה היא לאפשר כניסה של אור למבנה ו/או לחלל הרצוי, אך באמצעות חשיבה טכנולוגית מתקדמת שתורגמה לאמצעים פשוטים ומעשיים לרכוש את השליטה בו. פתרונות הצללה נועדו בין היתר לחיסכון עתידי באנרגיה נרכשת דוגמת חשמל וניצול מרבי של מקורות האנרגיה הטבעיים.

הצללהאחד הכלים בהם משתמשים מעצבי פנים ואדריכלים ליצירת אווירה נינוחה בחדר ובחלל הוא פיזור האור. באמצעות השליטה בחדירת האור אל החדר ופיזורו באופן שווה מתקבלת אווירה נוחה ונעימה וחלל מזמין. פתרונות הצללה באמצעות לוחות דקיקים ו/או לא איכותיים יביאו לחדירת האור בצורה מפוזרת ולא שוויונית שתשפיע על האווירה בו. מסיבה זו פותחו בחברת דנפל לוחות הדנפלון, אשר באמצעות צפיפות גבוהה של תאי מיקרוסייל, היוצרת לוח חזק במיוחד ומוליד פיזור אור שווה בחדר. יתרון בולט נוסף של מערכת הגג של דנפל הוא עובדת היותה מערכת צפה בה כל רכיב חופשי להתכווץ ולהתפשט תרמית, מונע היווצרות של גלים או יצירת “שקיעות” בחומר, ושומר על תכונותיו המבניות.

שני אתגרים עומדים אל מול מרבית הטכנולוגיות בתחום הצללה המוצעות כיום בשוק:

  • שליטה בכניסת אור וחום אל החדר- בסופו של דבר המטרה היא לאפשר חדירה של קרני השמש אל החלל, ניצול מרבי של אנרגיית החום והאור שהן מפיצות, אך בשליטה ובמינונים מותאמים שיאפשרו הצללה, חדירה חלקית של אור ושליטה בו יביאו לפתרון האופטימלי ביותר לאורך זמן.
  • איטום מפני חדירת מי גשמים ומזיקים- פתרונות ההצללה שמאפשרים יצירת פתחי תאורה ורפפות המאפשרות כניסתו של אור רך, בחלק מן המקרים מאפשרות גם את כניסתם של אורחים לא רצויים כגון מזיקים, רוחות קרות ומי הגשמים.

באמצעות טכנולוגיות חכמות ומערכות סנסורים מתקדמות מוצעים כיום פתרונות המשלבים שליטה בכניסת האור והחום לצד איטום מלא ועמידות לאורך זמן. הפתרונות המתקדמים בעולם  הצללה שמציעה חברת דנפל משלבים בין פיתוח וחשיבה לצד טכנולוגיות מתקדמות מחד גיסא, ופשטות התקנה ושימוש מאידך גיסא. מערכות ההצללה הנבנות באמצעות לוחות דנפלון האיכותיים, מיועדים לבניית פרגולות ללא קידוח בלוחות עצמם ובאמצעות שיטת חיבור ייחודית הרשומה כפטנט ומבנה מיקרוסייל בצפיפות גבוהה המביאה לפיזור אור רך באופן שווה בכל חלקי החלל. לוח הדנפלון אטום בצורה מלאה לחדירת מים, מתאפיין בחוזק ועמידות לאורך זמן ומותאם לאקלים הישראלי.

לוחות הדנפלון גם מביאים בחשבון את הפן העיצובי החשוב כל כך ומגיעים במגוון צבעים לעיצוב במראה שונה ולבחירת חדירת אור בגוון קצת שונה, לצד אפשרות הבחירה בגג קשתי או בגג שטוח, אלמנט שמוסיף אף הוא להשפעה העיצובית וחזות המבנה בנוסף לפתרון הצללה מצוין.