פתחי תאורה- פותחים פתח לאור טבעי

פתחי תאורה

רבים נוטים להתבלבל בין פתחי תאורה לחלונות, כמו גם להקל ראש בחשיבותה של התאורה הטבעית במבנים. מחקרים מצאו כי לאור יום טבעי ולחשיפה (מבוקרת) לקרני השמש ישנה השפעה טובה במיוחד על הנחשפים, הן במישורים הפיזיולוגיים והן במישורים הפסיכולוגיים והנפשיים. מסיבה זו עבודות המתקיימות מחוץ למשרדים ומפעלים ומאפשרות תנועה ויציאה למרחבים פתוחים הן בבחינת יתרון בולט, ללא קשר לאתגר המנטאלי, לעשייה או לשכר שהן מספקות. היכרות עם המחקרים והנתונים הללו הביאה מנכ”לים ובכירים בתעשיית ההייטק, הפיתוח והמסחר לחפש את הדרכים ליצור תאורה טבעית במבנים במטרה לייצר השפעה מיטיבה על השוהים בהם ועליית תפוקות הארגון כפועל יוצא.

קביעת פתחי תאורה במבנים הם דרך פשוטה וחכמה להחדיר אור שמש טבעי, לצד יתרונות נוספים שלהם. לא בכל מיקום ובכל מבנה מתאים להתקין חלונות נפתחים, אלמנט הגובה מהווה שיקול אף הוא והחדרת תאורה טבעית באמצעות פתחי תאורה אטומים הפכה לדרך פופולארית במבני תעשיה, מסחר, הייטק וארגונים ואף במבנים לצרכי מגורים. פתחי תאורה יכולים להתאים לקירות חיצוניים או כחלונות גג מסוג סקיילייט, וניתנים להתקנה על גבי כל סוגי הקונסטרוקציות. אדריכלים ומעצבים רבים מתכננים מראש את כמויות וכיווני האור שיחדרו לחלל ועושים שימוש במשחקי אור וצל לצרכי עצוב ולצרכי הפקת תאורה טבעית באמצעות פתחי תאורה.

פתחי תאורה מיועדים להחדיר לחלל אור, אולם חייבים לעמוד בעומסים, בנגיפה ולספק חוזק מכני ובידוד. פתחי תאורה המסופקים על ידי חברת דנפל, המספקת פתרונות בעולם הבניה הירוקה ואדריכלות האור, נשענים על לוחות פוליקרבונט, לוחות ייחודיים אשר באמצעות תרכובת סינטטית הנוצרת בהיתוך גבוה מאפשרים מעבר של אור טבעי דרכם בעוצמות משתנות לבחירה, על פי צורך והעדפה.

לוחות פוליקרבונט מעבירים אור טבעי, ולכן מהווים את היסוד להתקנת פתחי תאורה במבנים. פתחי התאורה ניתנים להתקנה בגדלים שונים, בתצורות גיאומטריות שונות, ישרים, קמורים או קעורים, בזכות גמישותם של לוחות פוליקרבונט הניתנים לכיפוף קר בקלות וללא פגיעה בייעודם.

בנוסף לתכונת יכולתם להעביר אור, לוחות פוליקרבונט מציעים בידוד תרמי מעולה, מה שמאפשר לקבוע באמצעותם פתחי תאורה רבים ואף ליצור מערכות זיגוג מודולאריות מלאות, ולהבטיח מבנים בטמפרטורת חלל נעימה, החוסכים באנרגיות תעשייתיות יקרות ומתכלות באמצעות צמצום השימוש במזגנים ובאמצעי חימום/ קירור אחרים.

נוסף על כך, פתחי תאורה מבית דנפל המותקנים באמצעות לוחות פוליקרבונט מספקים גם שכבת קרינה אולטרה סגולית המספקת הגנה מלאה מפני קרני uv המסוכנות, מה שמאפשר שהייה ממושכת במבנה תחת קרני השמש המלטפות והנעימות החודרות את פתחי התאורה, ללא כל חשש וללא כל סיכון.

לצד כל היתרונות הללו, פתחי תאורה של דנפל מתאפיינים בחוזק מכני, עמידות לנגיפה, עמידות בעומסים רבים, איטום מושלם, אינם מחלידים ועומדים על תילם שנים ארוכות ללא סימני בלאי. פתחי תאורה של דנפל מתאימים גם למקלטים וחדרי ביטחון, להענקת תאורה טבעית בחדרי מדרגות ובחללים אפלוליים שאינם בשימוש, והופכים אותם למרחבים מוארים ונעימים לשהייה. ניתן להתקין פתחי תאורה של דנפל כפתרונות יחידניים ונקודתיים, פתח תאורה המכניס אלומת אור בתכנון מוקדם של גודל וכיוון, או לעשות בהם שימוש בראייה מערכתית כוללת ולהבטיח מבנים וחללים שטופי אור טבעי ובעלי יעילות אנרגטית גבוהה, בראייה כלכלית המפחיתה את עלויות תחזוקת המבנה לטווח הארוך.

חברת דנפל מספקת שלל מערכות אדריכלות אור ותאורה טבעית המובילות בשוק הבניה הירוקה בישראל ובעולם. בדנפל מחברים בין רעיונות אוטופיים לסביבה ירוקה בעבור החברה והקהילה כולה, ומתרגמים אותם לפתרונות ישימים ואיכותיים מרהיבים לעין.