סקיילייט- פתרון תאורה לקרוונים ומבנים קלים

סקיילייט

מבנים קלים, ניידים או נייחים, הפכו למובילים בשנים האחרונות במדינת ישראל, הן בשל הצורך בהרחבת הנדל”ן והן בשל תרבות טיולים ופנאי ענפה, שהפכה את הקרוונים לאטרקציית נופש, בין אם באחזקה אישית ובין אם בהשכרה.

בהקמה של מבנים ניידים וקרוונים אחד האתגרים הבולטים הוא יצירת פתרונות תאורה, שיאפשרו מעבר של תאורה טבעית, מבלי לפגוע בבידוד, בטמפרטורה ובמטרה לאפשר חיסכון מהותי בצריכת החשמל. חיסכון זה נדרש במיוחד בקביעה של מבנים ניידים, הצורכים את האנרגיה באמצעות פתרונות מוגבלים דוגמת גז או גנרטור חשמלי. פרמטר חשוב נוסף בקביעת פתחי תאורה במבנים ניידים וארעיים הוא שאלת הבטיחות. חשוב לקבוע פתחים אטומים שאינם חשופים לפריצות, הן ברמת הצרכים האישיים של בעל המבנה ותחושת הבטיחות שלו והן ברמת דרישת חברות הביטוח.

סקיילייט הוא פתרון אשר נולד במטרה להחדיר תאורה טבעית למבנים ביחידות ובחללים אפלוליים וחשוכים, ונותן מענה מעולה להחדרת תאורה טבעית לקרוונים ומבנים קלים. סקיילייט הוא חלון גג, אטום מיסודו ועמיד, בעל חוזק מכני ועמידות מלאה בפני עומסים, רטיבות ומשקעים. התקנתו מתבצעת בצורה פשוטה ומהירה וניתן ליצור מערכת זיגוג מודולארית מלאה באמצעות תכנון וחיבור בין מספר פתחי תאורה מסוג סקיילייט.

היתרון הבולט של סקיילייט והתאמתו למבנים המצויים בשטח או מבנים ניידים דוגמת קרוואן טיולים, הוא בסיס החומר ממנו הוא עשוי, שהוא בסיס איתן, חזק ובטיחותי. סקיילייט נשען על תשתית של לוחות פוליקרבונט, חומר ייחודי העשוי מחומרים הניתנים למחזור, מאופיין ביכולת גבוהה להעברת אור טבעי ועמיד במיוחד. לוחות פוליקרבונט מגיעים בקשת של צבעים וגימורים, בניהם העיצוב הפופולארי לחלונות גג מסוג סקיילייט הוא מראה שקוף ויוקרתי. המראה השקוף מטעה לחשוב שמדובר בעצם בזכוכית העשויה להתנפץ בקלות או להוות מוקד משיכה לפורצים וגנבים, אלא שבפועל מדובר בחומר עמיד וחזק בהרבה. התקנתו מתבצעת באמצעות מחברים יבשים בלבד ומספקת מנגנון בטיחות ואמינות נוסף.

סקיילייט נותר אטום גם אל מול עומסים ורוחות, אינו מאפשר מעבר של רטיבות, לחות או מי גשמים ואינו מחליד או מראה סימני בלאי. סקיילייט עשוי מלוחות פוליקרבונט, המיוצרים מתערובת סינטטית ייחודית ומוזרקים בלחץ והיתוך גבוה ומעניקים חומר עמיד במיוחד בעל חוזק מכני יוצא דופן. התכונה העיקרית של לוחות פוליקרבונט המשמשים ליצירת פתרונות תאורה טבעית בניהם חלונות גג מסוג סקיילייט היא היכולת להעביר אור טבעי באופן מבוקר ובעוצמות משתנות.

יתרון בולט נוסף של סקיילייט כפתח תאורה במבנים קלים וניידים, הוא היותו בעל שכבת סינון קרינה אולטרה סגולית. האור השופע החודר אל החלל וקרני השמש המלטפות שהוא מכניס אינם מסכנים את המשתמשים כלל, וזאת בזכות שכבת הגנה מפני קרני uv המסוכנות.

סקיילייט גם מתאפיין ביכולות בידוד תרמי מעולות, מה שמבטיח הותרה של מזג האוויר החם או הקר מחוץ לחלל, וחיסכון מהותי בצורך בניצול אנרגיה תעשייתית מתכלה למטרות אלו.

אחד העקרונות של הבניה הקלה כולל תהליכי עבודה מבוקרים, שאינם תורמים ומוסיפים לזיהום הסביבתי. לוחות פוליקרבונט ופתחי תאורה מסוג סקיילייט מיוצרים ונחתכים בחיתוך לייזר קפדני ונקי הרחק מאתר הבניה במפעלים סגורים, ומגיעים למקום במצב מוגמר ומותאם לצורך התקנה בלבד.

חברת דנפל מובילה את שוק אדריכלות האור ופתרונות התאורה הטבעית מזה למעלה מארבעה עשורים, ומספקת פתרונות של איכות וחיסכון לשוק הבניה בארץ ובעולם. בדנפל מייצרים פתחי תאורה מסוג סקיילייט בתצורות שונות, בהתאמה אישית ובעוצמות אור משתנות, לטובת מבנים קבועים ו/או ניידים, ליצירת תאורה טבעית מיטיבה, סביבה אקולוגית וירוקה וחיסכון כלכלי בולט.