מאיזה כיוון אתם מעדיפים את האור שלכם? קיר מסך לתאורה טבעית

קיר מסך

תאורה טבעית היא מושג שמתייחס לאיכות חיים, בריאות פיזית ובריאות נפשית מחד גיסא ולחיסכון כלכלי מובהק בתחזוקת מבנים מאידך גיסא. מדובר בנושא רחב המהווה חלק מעקרונות הבניה הירוקה, אשר מתורגם לשלל פתרונות ישימים ומערכות תאורה טבעית ואדריכלות אור, המחברים בין עיצובים חדשניים ומרהיבים למבנים חסכוניים ונעימים לשהייה. בעוד שבבניה לצרכי מגורים התאורה הטבעית משתלבת (עדיין) בהיקפים נמוכים, ובפתרונות נקודתיים דוגמת התקנת פתחי תאורה, סקיילייטים, הרחבת חלונות וכדומה, במבנים ארגוניים, תעשייתיים ומסחריים פופולאריים יותר הפתרונות הגדולים וארוכי הטווח דוגמת קיר מסך ומעטפת מבנים מלאה, המבטיחים חדירה של אור טבעי רב ומבנים בעלי צמצום משמעותי בצריכת האנרגיה המתועשת שבהם.

קיר מסך הוא פתרון אותו רבים מכירים ונתקלים בו מדי יום מבלי דעת. ייתכן אף שזכיתם לעבוד בארגון המתהדר ב קיר מסך המעטר את החזית או מספר קירות מסך המקיפים אותו, ואף תהיתם מעת לעת כיצד מתאפשרת הקמתו של בניין זכוכית ומה שומר על חוזקו ויציבותו. לפני הכל נפריך את האשליה האופטית: הבניין אינו עשוי מזכוכית ועומד על תילו בזכות בטון ואבן יצוקה ויסודות חזקים ובלתי מתפשרים כנדרש. קיר מסך הוא תוספת למבנה הניתנת להתקנה במעמד הבניה או אחריה, מתאפשרת גם למבנים קיימים ועל גבי כל סוגי הקונסטרוקציות, בהתקנה קלה ובטוחה המבטיחה החדרה של אור טבעי לחלל, בתכנון ובקרה ובמינונים הרצויים.

קיר מסךקיר מסך נבנה באמצעות התקנה של לוחות פוליקרבונט על גבי חזית המבנה הקיימת, בחיבור פטנט של הלוחות הננעלים זה לזה בשיטת התפר הניצב, ללא דבקים ורעלנים, ובהתקנה בטוחה לחלוטין. הלוחות אינם נושאים על עצמם כל משקל מלבד זה שלהם, ומטבעם הנם קלי משקל ובטוחים לשינוע, הרמה והתקנה. הלוחות נחתכים בחיתוך לייזר מדויק בצורה ובגודל הנקבעים מראש, במפעלים סגורים ובתהליך מבוקר, ואינם מייצרים תהליך בניה מלכלך, מזהם ומפריע להתנהלות השוטפת והפעילות הנהוגה במבנה. לוחות פוליקרבונט מחזיקים בלא מעט יתרונות וסגולות, כאשר הבולט שבהם הוא יכולתם להעביר אור שמש טבעי בעוצמות גבוהות שיחדרו גם דרך מבנים קיימים ואף ישפיעו על חללים פנימיים במבנה. התאורה הטבעית שמאפשרת התקנת קיר מסך הופכת מבנים מסחריים וארגוניים לשטופי אור יום טבעי, למושכים ומהנים לבילוי, ולחסכוניים לתחזוקה.

בין היתרונות של קיר מסך המותקן מלוחות פוליקרבונט עומד גם הבידוד התרמי המעולה. קיר מסך מפוליקרבונט מספק בידוד אנרגטי ברמה גבוהה, המותיר מבנים מאווררים וקרירים גם בעונות הקיץ החמות, מה שמוסיף לחיסכון הכלכלי בתחזוקת המבנה עם צמצום השימוש במזגנים ופתרונות חימום וקירות תעשייתיים אחרים. יתרון נוסף של התקנת קיר מסך מלוחות פוליקרבונט היא שכבת הסינון מפני קרינה אולטרה סגולית אתם מגיעים הלוחות, מה שמאפשר שהיה ארוכת טווח תחת קרני השמש המלטפות החודרות לחלל ללא כל סיכון.

חברת דנפל מובילה את שוק אדריכלות האור בישראל ובעולם כבר למעלה משלושה עשורים, ומספקת פתרונות אדריכלות אור מתקדמים שנולדו באמצעות קשת של כלים מתחום המחקר והפיתוח. בדנפל מחברים בין אהבת הסביבה וראיית צרכי איכות הסביבה, לפתרונות בניה ירוקה מובילים המיוצרים תחת עקרונות של איכות מוקפדת ובלתי מתפשרת. לצד אלו עובדים בדנפל מעצבים ואדריכלים אשר מבינים את חשיבות הנראות, הדקורציה והעיצוב, ומציעים כל כלי וכל מערכת תחת מגוון של עיצובים משתנים, חומרים, גימורים, צבעים ואפקטים המאפשרים ליזמים, קבלנים, אדריכלים ומעצבי פנים את הנגיעה והחותמת האישית שלהם בכל פרויקט ומבנה, לצד היתרונות שבפתרונות ירוקים המיטיבים עם המשתמשים והסביבה כולה.