הצללה

הצללה

בטרם הותקנו מערכות קירור מתועשות ויקרות בכל מבנה, ההתמודדות עם החום הישראלי הכבד באה לידי ביטוי לפני הכל ביצירת מרחבי צל במרחבים הציבוריים, במטרה לספק מענה לעוברים והשבים בימות הקיץ החמים, אולם חשוב לא פחות מכך להפחית את הטמפרטורה הכללית באמצעות פתרונות הצללה איכותיים.

צל עצים טבעי הוא צל קיר ואיכותי התורם רבות לשמירה על טמפרטורה נמוכה יותר של המרחב והסביבה, ומביא עמו יתרונות סביבתיים רבים נוספים. יחד עם זאת, עצים נדרשים לנטיעה ולתחזוקה, צמיחתם פרא אינה מאפשרת שליטה ברמת דיוק גבוהה במרחב המוצלל ועלותם יקרה. הצללה מתוכננת באמצעות חומרים שונים מסייעת במתן פתרונות צל נעימים במרחבים ציבוריים ופרטיים כאחד.

הצללה לבתי מגורים

גם בעידן של יוקר המחיה ומצוקת דיור בר השגה, רוכשי הדירות הצעירים אינם מתפשרים על חלקת אלוהים חיצונית פרטית בדמות גינה פרטית, חצר או לכל הפחות מרפסת. על מנת להשלים את המראה ואת חוויית הבילוי והאירוח במרחב המשפחתי נדרש פתרון הצללה ביתי מותאם. לצד פרגולות מעץ או מוטות אלומיניום ומתיחה של יריעות לצרכי הצללה נולד פתרון הצללה חדשני המספק יתרונות רבים נוספים: הצללה באמצעות לוחות פוליקרבונט.

הצללה למרחבים ציבוריים ומסחריים

בריכות שחייה, אמפיתיאטרון, מגרשי כדורגל, מתחמי בילוי ופנאי, כל אלו מנוצלים באופן הרבה יותר יעיל כאשר הם כוללים הצללה קרירה ואיכותית. מועצות מקומיות ורשויות עירוניות לצד חברות מסחריות מחפשות אחר פתרונות הצללה וקירוי מודולריים, קבועים, אטומים, המספקים תאורה טבעית ותחושת קרירות נעימה. הצללה איכותית נמדדת הן בעומק ההצללה והן ביתרונות נוספים שהיא מספקת.

הצללהפתרונות הצללה באמצעות לוחות פוליקרבונט

לוחות פוליקרבונט הם לוחות העשויים מתרכובת פולימריים ייחודית אשר יתרונה הבולט הוא מעבר של אור טבעי בעוצמות שונות דרך הלוחות. בזכות תכונה זו ניתן להתקין לוחות פוליקרבונט המעבירים אור טבעי בעוצמה נמוכה ומספקים למעשה צל נעים לחללים. מלבד הצללה איכותית ונעימה הלוחות מספקים מגוון יתרונות נוספים בניהם:

בידוד תרמי- לוחות פוליקרבונט בזכות התרכובת הייחודית מספקים רמה גבוהה במיוחד של בידוד תרמי ולמעשה מותירים את חום השמש הכבד מחוץ למתחם המקורה.

איטום- בניגוד לפתרונות הצללה אחרים הבנויים על שיטת החרכים לוחות פוליקרבונט מספקים הצללה תוך כדי איטום מלא של המתחם. בזכות האיטום משתמרים פרטי ריהוט וחפצים הנמצאים תחת הקירוי, המתחם מאפשר בילוי ושהייה גם תחת גשם ומשקעים ולא מתאפשר מעבר של לכלוך ומזיקים למתחם המוצלל.

סינון קרינה- לוחות פוליקרבונט כוללים שכבת סינון קרינה אולטרה סגולית המספקת הגנה מלאה מפני קרני UV המסוכנות. בזכות שכבת ההגנה מתאפשרת שהייה ממושכת תחת הקירוי וההצללה מלוחות פוליקרבונט ללא כל סיכון בריאותי או אחר וללא צורך בשימוש באמצעי מיגון אישיים מפני קרינת השמש.

חוזק מכני- לוחות פוליקרבונט הם לוחות בעלי חוזק מכני יוצא דופן ועמידים בפני עומסים, לחץ, משקעים, רטיבות ותנאי חוץ. הלוחות אינם מחלידים ואינן מראים סימני בלאי ועמידים לאורך זמן רב.

גמישות- הצללה מלוחות פוליקרבונט מתאפשרת בזכות גמישות של הלוחות, אפשרות להתקנה ללא היתוך, בכפיפה קרה. הלוחות הם לוחות קלי משקל ונוחים לשינוע ולהתקנה.

התקנה בטוחה- מערכות הצללה ביתיות או ציבוריות המותקנות מלוחות פוליקרבונט מותאמות בהתאמה אישית, פעולת הייצור והחיתוך מתבצעת בטרם ההתקנה, במפעלים סגורים, וההתקנה מתבצעת במקום בקלות ובמהירות, ובבטיחות מלאה תוך נעילת הלוחות זה לזה בשיטת נעילת השן הכפולה.

חברת דנפל מובילה את השוק בתחום פתרונות הצללה, קירוי, אדריכלות אור ופתרונות תאורה טבעית מקצועיים, איכותיים ומרהיבים לעין, בארץ ובעולם כולו.