?הצללה- מי צריך צל בבית

הצללה

מרבית האנשים מקשרים פתרונות הצללה אל השטחים החיצוניים של המבנה דוגמת מרפסת, חצר , גינה, פנטהאוז וכדומה. אלא שעולם הבניה הירוקה הכניס לחיינו מבנים חכמים השטופים באור שמש טבעי וחמימות לצד בידוד תרמי איכותי, סינון קרינת UV וחסכוניים בשימוש באנרגיות תעשייתיות מתכלות לטובת ניצול משאבי הטבע ומתנותיו. פתרונות אלו הנוצרים באמצעות קירות מסך, מעטפת מבנים ומערכות זיגוג מודולאריות מחדירות את אור השמש אל המבנה ויוצרות מבנים בהם האור נמצא כחומר ביד היוצר בעבור מעצבי הפנים והאדריכלים ומשחקי אור וצל הם בבחינת אלמנטים עיצוביים משפיעים על החלל.

הצללהעל מנת להשיג שליטה מיטבית ומקסימלית בחדירת האור והחום למבנים הללו, מהוות מערכות הצללה מוצר משלים וחשוב הממקסם את תועלות הבניה הירוקה, מביא לחיסכון אנרגטי רב ומתחבר לתכנון העיצובי של המבנה מבפנים ומבחוץ באמצעות קשת רחבה של צבעים, אלמנטים וגימורים. השימוש בווילונות מטקסטיל הפך לארכאי ומיושן ופינה את מקומו לפתרונות הצללה מתקדמים באמצעות חומרים איכותיים בעלי תכונות של בידוד תרמי וסינון קרינה ושליטה בכמויות האור ואיכותו לטובת עיצוב ואיכות חיים גם יחד.

מלבד שליטה בכמות האור פתרונות הצללה איכותיים ידעו גם לכוון את עוצמתו ואופן פיזור האור בחלל, לצד האפשרות לדינמיות ופיזור אור רך בצורה שווה על פני החלל. מדובר באתגר לא פשוט בפיתוח של מערכת הצללה חכמה שתבטיח זאת, לצד היותה אטומה לחדירת מזיקים ומשקעים ועמידה אל מול פגעי מזג האוויר בשטחה החיצוני. על מנת לעמוד באתגר ולהצדיק את מעמדה כמובילת השוק בפתרונות מתחום אדריכלות האור פיתחה חברת דנפל את לוחות דנפלון, המהווים את חומר הגלם והבסיס לפתרונות הצללה מהמתקדמים והאיכותיים הקיימים בארץ ובעולם כיום.

מערכת ההצללה מבית דנפל הנקראת דנפל לובר היא מערכת מתקדמת המעניקה שליטה מרבית על חדירת אור וחום, הגנה מורחבת מפני קרינה אולטרא-סגולית ועמידות גבוהה לנגיפה. מדובר בחיבור חכם בין פשטות לקדמה, בין חיבור לטבע באמצעות זימון של משאביו לצד פיתוח מתקדם המביא בחשבון מגוון של צרכים מעולם הבניה הירוקה ואדריכלות האור. באמצעות מערכת דנפל לובר המושתתת על לוחות דנפלון הצל משמש ככלי יצירתי לחיבור החוץ עם הפנים ולשליטה במשאבי הטבע וניצולם להפקת אור וחום בתוך המבנה. המערכת מותאמת למבני ענק ארגוניים ומשרדיים כמו גם לבתים פרטיים ודירות מגורים, וזאת בזכות תכנון והתאמה אישית של מערכת דנפל לובר לכל לקוח ולכל מבנה. בין יתרונותיה של מערכת הצללה זו עומדת ההתקנה הקלה והבטיחותית שלה, הן בתכנון מקדים במבנים חדשים כפתרון אדריכלות אור המהווה חלק מן העיצוב והן באפשרות להוסיף את מערכת דנפל לובר כל מבנה קיים העומד על תילו ומבקש להתחבר לפתרונות הצללה איכותיים.