גגות פלסטיק- החיבור בין תעשיית הפלסטיק לתעשיית הבניה

גגות פלסטיק

על פניו כל קשר בין תעשיית הפלסטיק לתעשיית הבניה הוא מקרי בהחלט, או לכל היותר נמצא בין שקעי החשמל הדקורטיביים המותקנים במבנים. המונח גגות פלסטיק נשמע לרבים חסר הקשר ובלתי הגיוני, כאשר פלסטיק משויך במחשבה ובאסוציאציה לתעשיית רהיטי הגן ובוודאי לא לעולם הבניה המזוהה עם אבן יצוקה. על מנת להבין את הקשר בין השניים חשוב לדעת לפני הכל מה הוא פלסטיק. הפלסטיק אינו חומר אחיד ומיוצר בעשרות ומאות תערובות סינטטיות וחצי סינטטיות, היוצרות כל אחת בהרכבה הייחודי חומר אחר המתאים לצרכים שונים. התערובות מספקות חומר צמיגי המוזרק בלחץ במכונות ייעודיות לתבניות מותאמות, מתייבש בתוכן ומחולץ מהן, בדרך להפיכתו למוצר הייעודי שאליו כוון.

גגות פלסטיק ניתנים לייצור ולשימוש בזכות הרכב ייחודי של תערובת המכונה פוליקרבונט. החומר פוליקרבונט ניתן למחזור, ידידותי לסביבה ואינו עשוי ממתכות שונות שעשויות להחליד או להתבלות. לוחות פוליקרבונט משמשים ליצירת גגות פלסטיק, לצד שימושים אחרים ונוספים שהייעוד העיקרי שלהם הוא יצירת מערכות תאורה טבעית מתקדמות.

גגות פלסטיקגגות פלסטיק מפוליקרבונט מתאפיינים בתכונה ייחודית של העברת אור טבעי בעוצמות משתנות, מה שהופך אותם למוצר מבוקש בתחום הבניה הירוקה. מבנים שופעים תאורה טבעית הם מבנים ידידותיים לסביבה, בעלי יעילות אנרגטית וחסכוניים לשימוש ואחזקה. תחום נוסף שבו בולט השימוש ב גגות פלסטיק מלוחות פוליקרבונט הוא עולם הבניה הקלה. הבניה הקלה נשענת על עיקרון מהירות הבניה תוך הפחתת הזיהום הסביבתי שמייצרת הבנייה המסורתית. מחקרים קובעים כי תעשיית הבניה אחראית לכשבעים אחוזים מזיהום האוויר והצטברות הפסולת הסביבתית, והבנייה הקלה על עקרונותיה באה לתת מענה לבעיה.

גגות פלסטיק מיוצרים במפעל סגור, שלא במסגרת ובקרבת אתר הבניה. הלוחות נחתכים בחיתוך לייזר מוקפד, בגימור מושלם, מבלי לייצר זיהום סביבתי. בזכות היות הלוחות קלי משקל באופן מיוחד הם נוחים לשינוע, מועברים לאתר הבניה במועד ולאחר סיום התקנת המבנה בשלב אליו נועדו, ומותקנים מעליו כמערכת זיגוג שלמה ואיכותית. גגות פלסטיק מספקים מענה מושלם לשאלת הזמן, העלויות והאיכות גם יחד.

גגות פלסטיק מפוליקרבונט מספקים לצד התאורה הטבעית ונוחות העבודה אתם, גמישות גבוהה וכיפוף גם ללא תנאי חום, אפשרות ליצירת גגות בתצורות שונות: גגות אובליים, גגות משופעים, גגות מקומרים וגגות ישרים. גגות פלסטיק גם מספקים בידוד תרמי מעולה ובידוד אקוסטי, ובעצם מעניקים פתרון זיגוג מלא לכל סוגי המבנים, בעלות משתלמת, במהירות וביעילות.

בעבר נהוג היה לעשות שימוש בפתרונות הבניה הקלה, בניהם גגות פלסטיק, בבניה ארעית בלבד, אולם חובת ההוכחה שהוטלה על כתפיהם עברה בהצלה, האיכות אינה מוטלת עוד בספק, העמידות ארוכת הטווח הוכיחה את עצמה, וזאת לצד היתרונות הנוספים האמורים. גגות פלסטיק קבעו את מקומם בעולם תעשיית הבניה ומשמשים למגוון רחב ובלתי מוגבל של סוגי מבנים, ובהתאמה אישית.

חברת דנפל, המוכרת בזכות פתרונות האיכות שהיא מספקת לעולם הבניה הירוקה והבניה הקלה, בחרה בלוחות פוליקרבונט כמוצר הבסיס המהווה את הדרך למגוון המערכות המובילות שהיא מפתחת ומייצרת. בדנפל ניתן להזמין גגות פלסטיק מלוחות פוליקרבונט, בהתאמה אישית לכל מבנה ולכל סוגי הקונסטרוקציות. מומחי דנפל מלווים קבלנים, יזמים ומעצבים בארץ ובעולם, בדרך להקמה של שלל מבנים איכותיים, בעלי זיקה לסביבה ואמירה ירוקה. כל מערכות דנפל משלבות עבודה עם חומרים ממוחזרים ו/או חומרים הניתנים למחזור, ושמות דגש רב על נושא התאורה הטבעית במבנים. לא לחינם תחום העיסוק של דנפל מכונה אדריכלות האור, תחום שכבר אינו בחיתוליו ונשען על ניצול האור הטבעי ליצירת תאורה טבעית שופעת במבנים.