גגות פלסטיק- החותמת האחרונה של המעצבים

גגות פלסטיק

גגות הם מוצר פונקציונאלי וערכי כאחד. הצורך בגג מעל הראש אינו מתייחס אל החומר כי אם אל הצורך המסורתי במרחב ביתי ופרטי, בהגנה ובהגדרה. לאורך השנים השקיעו אדריכלים ומעצבים ימים כלילות בפיתוח ובנייה של מבנים ייחודיים ומרשימים, הפורצים את גבולות האדריכלות המוכרת לנו, ומעניקים קו רקיע חדשני באמצעות מבנים בעיצוב ייחודי. דווקא תחום הזיגוג לא זכה לאותה חדשנות ויצירתיות ולאורך שנים ארוכות נע בין משטח אבן וגגות רעפים, ללא כל דינמיות של החומר.

המונח גגות פלסטיק שחדר לשוק בשנים האחרונות נשמע לרבים כבדיחה ולאחרים כיוזמה עסקית של חברות הצעצועים וכלי המטבח. הקשר בין פלסטיק אשר מוכר למוביל את תעשיות ריהוט הגן, הצעצועים, ואפילו הטכנולוגיה והמחשבים, לא נראה קשור לתעשייה מחייבת ויציבה כתעשיית הבניה.

הצעדים הראשונים של גגות פלסטיק החלו בתחום הבניה הקלה, כאשר לוחות פוליקרבונט הייחודיים היוו את הבסיס לכך. לוחות פוליקרבונט לגגות מספקים עמידות וחוזק מכני לצד קלות משקל, ונחתכים בקלות באמצעות חיתוך לייזר קפדני בקווים נקיים וגימור מושלם טרם הגעתם להתקנה באתר. המבנים המודולאריים המותקנים במהירות המהווים את יסוד הבניה הקלה, זכו להשלמה יעילה ומהירה בזכות גגות פלסטיק איכותיים שהותקנו במקום, ללא זיהום סביבתי תעשייתי.

גגות פלסטיקבהמשך חדרו גגות פלסטיק גם לתחום הבניה הירוקה, כאשר סיפקו הוכחה לעמידות ולאיכות לצד תאורה טבעית מרהיבה שהם מחדירים למבנה, ובידוד תרמי מעולה המביא ליעילות אנרגטית יוצאת דופן.

כיום פרצו גגות הפלסטיק גבולות ומשמשים למבנים קבועים וניידים וליצירת מערכות זיגוג מודולאריות מלאות ומרהיבות בעבור מבנים סגורים ולקירוי גגות שקוף ליצירת תחושה של מרחבים פתוחים, וזאת באמצעות לוחות הפוליקרבונט המהווים את היסוד עבורם.

גגות פלסטיק מפוליקרבונט הם בעלי תכונה ייחודית המאפשרת מעבר של אור טבעי דרך החומר האטום. באמצעות החומר ניתן ליצור מערכות זיגוג מודולאריות מלאות, מרהיבות ביופיין וחסכוניות במיוחד, או לבחור בהתקנת פתחי תאורה על גבי גג קיים. תכונה זו היוצרת תאורה טבעית שופעת ונעימה כל כך, היא שהפכה את המונח גגות פלסטיק למוצר מוביל בתחום הבניה הירוקה. היכולת להחדיר את אור השמש למבנה מבלי לפגוע באיכות המבנה, חוזקו ועמידותו, יוצרת ניצול של משאבי הטבע על חשבון צריכת החשמל המתועש והיקר.

חשוב לדעת כי המונח פלסטיק בהקשר זה אינו מתייחס לחומרי הפלסטיק המוכרים לנו מתעשיות שונות ומהשימושים הביתיים. מדובר בתרכובת סינטטית הנוצרת בהיתוך גבוה ובהזרקה בלחץ לתבניות, ומספקת לוחות פוליקרבונט בגדלים ועוביים שונים, בשילוב שכבת הגנה מפני קרינה ומינונים משתנים של עוצמות האור והשמש החודרות אותם. גגות פלסטיק מתוכננים מראש על פי קונסטרוקציית המבנה (מדובר בפתרון הניתן להתאמה והתקנה על גבי כל סוגי הקונסטרוקציות) ונחתכים בחיתוך לייזר קפדני בגימור מושלם טרם הגעתם לאתר.

גגות פלסטיק מלוחות פוליקרבונט מותקנים בהתקנה קלה ומהירה, בחיבורים יבשים בלבד, ללא דבקים רעילים הנתונים לשינויים כימיים. התקנתם בטוחה לחלוטין באמצעות נעילת שן כפולה הלוחות ננעלים זה לזה בצורה הרמטית ומספקים מערכת זיגוג אחידה ומרהיבה.

מערכות הזיגוג של חברת דנפל מובילות את השוק בארץ ובעולם, ומצויות כחומר ביד היוצר בעבור אדריכלים ומעצבי פנים, אשר באמצעותן יוצרים עיצובים מודולאריים משתנים, משחקי אור וצל ופתרונות תאורה טבעית ואדריכלות אור. דנפל מובילה את שוק הבניה הירוקה באמצעות פתרונות תאורה טבעית שהיא מפתחת, בתהליכי מחקר, ייצור והתקנה, מזה ארבעה עשורים בקירוב.

גגות פלסטיק מבית חברת דנפל אינם מוצר מדף כי אם מערכות הנוצרות בהתאמה אישית לכל מבנה ולכל צורך, בליווי מקצועי מלא של מומחי דנפל.