סביבתי

Environmental - חסכון באנרגיה באמצעות אור יום

חסכון באנרגיה באמצעות אור יום

The-Energy-Savings-of-Daylighting3אור יום הוא אחד מדרכי המפתח לחסכון באנרגיה. תאורת יום מפחיתה את הצורך בשימוש בתאורה מלאכותית ומפחיתה שימוש בחשמל ועלויות HVAC (חימום, אוורור ומיזוג אויר). תאורה חשמלית יוצרת חום רב, בעוד תאורה טבעית כמעט ואינה מייצרת חום אם היא ניתנת לשליטה. שימוש באור טבעי יכול לחסוך עד 75% מהאנרגיה המשמשת לתאורה בבניינים ומפחיתה על עלויות הקירור.
בשנים עברו, תאורה הפכה להיות במוקד הרעיונות לחסכון באנרגיה. עם זאת, עדיין לא ניתנת מספיק תמיכה להגברת השימוש באור טבעי גם כחלק מעיצוב במבנה וגם בחקיקה.
פתרונות טובים לתאורת יום דורשים את שילובם כחלק מגישת העיצוב של המבנה. עיצוב תאורת יום צריך להיות שלם ומקיף: פיתוח פתרונות כחלק מהתפיסה הראשית, ובו בזמן עמידה בדרישות של נראות, תרמיות ואנרגיה. עלינו לגלות כיצד השמש מעצבת את הנסיון שלנו ולהוסיף ידע זה לתכנון המבנים מההתחלה.
יש קחת בחשבון את תכנון תאורת היום משלב  המבנה. כיוון הבניין והזיגוג ביחס למיקום השמש הם ההחלטה החשובה ביותר. לאחר מכן יש לתכנן את עיצוב הגג והחזיתות, בחירת חומרי הזיגוג ובקרת האור כמו שלבים ורפרפות.
The-Energy-Savings-of-Daylighting2נושאי החסכון באנרגיה של תאורת יום נהיו יותר בוערים מאי פעם. הבניינים נהיו מתוחכמים ביחסם עם האתר, האקלים והתפקוד שלהם – וחלק ניכר מתחכום זה בא לידי ביטוי האמצעות טכנולוגיה.
דנפל ® מספקת את הכלים לתכנון יעיל של רוב פתחי האור – על ידי שילוב מתאים של מוצרים, המנצלים את הרמה המיטבית של מקורות האנרגיה – בכל מקום בעולם, בכל זמן במשך היום.
על ידי שימוש בתוכנה מתקדמת, דנפל ® מספקת פתרונות לתאורה ואנרגיה סולארית. דנפל ® היא ייחודית בכך שהיא מציעה אפשרות להדמיית פתרונות – הדבר משקף 30 שנות מורשת כמומחים לחדשנות אדריכלית של תאורת יום.
חסכון באנרגיה עם תאורת יום.מוצרי דנפל ® מובנים בתוך תוכנת ההדמיה. האדריכלים יכולים לפקח על רמות החום הפנימי במבנה ורמות האור במהלך התכנון הראשוני על ידי בדיקת חדירת האור וקיבולת הבידוד בפתרונות השונים של דנפל ®. הדבר מבטיח יעילות אנרגטית מיטבית ונוחות ויזואלית.
ההדמיות של דנפל ® מביאות את יעילות האנגיה והשמש לרמות חדשות של גמישות עיצובית. תוכנת ההדמיה מאפשרת לאדריכלים לבחור את המערכת המתאימה ביותר לעיצוב בהתאם לצורכי האנרגיה והתאורה על ידי “משחק” באפשרויות המפרט של מוצרים שונים ואזור הבניה. התוכנה מייצרת הדמיה של צריכת האור והאנרגיה תוך כדי שהיא לוקחת בחשבון את המאפיינים הפיזיים (אור, העברה, גורמים סולאריים, ערכי U וכד’) ולאחר מכן היא מספקת מיפוי המראה את רמות התאורה הטבעיות ברחבי המבנה.