סביבתי

Environmental - האם אדריכלות טובה יכולה להיות ירוקה?

האם אדריכלות טובה יכולה להיות ירוקה?

BeGreen1האדריכלות נמצאת על פרשת דרכים. שימוש בחומרי בנייה ובנייה חדשה ביחד עם תחזוקה ותפעול הבניינים,הם בין הגורמים לחלק גדול של פליטת גז החממה. כיצד יכולים כיום האדריכלים לתכנן מבנים אשר אינם הולכים ומחמירים את ההרס הסביבתי או מרוקנים את משאבי העולם?אדריכלות טובה בהחלט יכולה להיות ברת-קיימא. מאז ומעולם הבניינים הטובים ביותר הם אלו המתכתבים עם הסביבה הקרובה שלהם, אפילו לפני שקיימות הוגדרה כבעיה. להלן מספר דוגמאות של אדריכלות ירוקה.
המפעל החדש "קופנהגן מפסולת – לאנרגיה" הנמצא בדנמרק הוא מתקן לטיפול בפסולת אשר הפך ליעד מלהיב עבור תושבי קופנהאגן ומבקרים. פרוייקט זה הווה הזדמנות עבור ביארקה אינגלס ומשתפי הפעולה עימו שלו לשפר את איכות חייהם של אנשים החיים בבירת דנמרק על ידי הפיכת חלק מהמבנה והאתר למדרון סקי, המציע את האפשרות לערוך פעילויות פנאי בסביבה שבעבר נחשבה כלא ראויה.
להיות ירוק-2בניין המשרדים ברחוב לידנהול שעוצב ע"י רוג'רס סטריק הרבור ושות', הבניין הגבוה ביותר בלב לונדון, יכלול חלל שקוף המציע אפשרות לצפות אל פנים הבניין וצפיה החוצה ממנו. המגדל יהיה מורם מהקרקע כדי לפנות מקום לחלל (אטריום) בן 7 קומות שניתן יהיה להיכנס אליו ממפלס הרחוב מכל הכיוונים. ע"י מיקום פני השטח של החלל כלפי השמש המגיעה מכיוון דרום, יתאפשר לזרם של הולכי רגל לעבור במתחם ובשילוב עם בר ומסעדה – חלל עירוני זה יהפוך לנווה מדבר מרגיע.
בעיר הטכנולוגית הירוקה בהאנוי, ויאטנם, חברת SOM עיצוב תקים רובע עירוני עבור 20,000 אנשים. על ידי החלת עקרונות רבים מתורת הקיימות כמו לרתום את השימוש ברוח ושמש ליצירת תנאי חיים נוחים, החברה תעצב את הרובע לאורך מדרחוב ירוק וישלב בתוכו גם שכונות מגורים ידידותיות בעלות מבנים נמוכי קומה. על ידי שילוב ערוצי המים החקלאיים הקיימים לתוך המרחבים הירוקים ולתעלות מים, פרויקט זה יוצר סביבות עשירות מעבר רק למטרתן הפונקציונלית – הרוויחים מכך הם לא רק המשתמשים במתחם אלא גם הקהילות הסמוכות לרובע.
בדנפל, אנו מאמינים שיצירת סביבות פיסיות ופונקציונליות למגורי אדם שהן גם תומכות בבריאות, בטוחות, מעוצבות היטב ושומרות על המשאבים, היא אחריות של האדריכלים.
BeGreen3דנפל, המובילה העולמית בעיצוב וייצור מערכות אור יום בעלות תכונות של בידוד תרמי גבוה והתנגדות מכנית, מאפשרת לאדריכלים לרתום את השימוש במשאבים טבעיים באופן חסכוני ושאינו פוגע בסביבה. פתרונות האור האדריכליים של דנפל דורשים תחזוקה מינימלית ומציעים יכולת שליטה מעולה בצריכת האנרגיה, כך שהתוצאה מתבטאת בחסכון משמעותי לאורך מחזור חיי המוצר. כיוון שהמערכות של דנפל הן מוכנות להתקנה, הדבר מסייע לחסכון בזמן עבודה באתר והוא משמעותי במיוחד כאשר הסביבות הן סביבות פתוחות ומתקיימים בהם תנאים בעייתיים. דנפל ® מאפשרת עיצוב סביבות תוך שימוש באור יום טבעי ומתאימה בצורה מעולה לחזיתות מבנים, חיפוי, קירוי, פתחי אור ויישומי הצללה. דנפל ® כחברה כלל עולמית בעלת יותר מ-30 שנות נסיון בהצעת פתרונות אדריכליים – תומכת במספר רב של מיזמים חדשניים וידועים המשלבים את עקרונות הקיימות עם אדריכלות