אור יום

Daylighting - היתרונות בתאורת אור יום טבעית

היתרונות בתאורת אור יום טבעית

 
היתרונות בתאורת יום טבעית

אור יום הוא חיוני. קל לזהות את השפעת אור השמש על אלו החיים בתנאי של אקלים קר; ימי שמש גורמים לאנשים לשמחה. מחקרים מראים שכמות ההתאבדויות גבוהות באופן משמעותי במדינות בהן כמות אור היום מוגבלת בתקופות מסויימות במהלך השנה. מחקרים מציעים שמבנים בהם רמות התאורה הטבעית גבוהות הם מוצלחים יותר מאלו המתבססים על תאורה מלאכותית. בכל האזורים הגוף שלנו מגיב טוב יותר לאור טבעי, ומאפשרים לנו להגיע לביצועים טובים יותר, בעוד הרווח הפאסיבי מהשמש יכול להפחית את עלויות האנרגיה.
אור יום הוא חיוני לפיתוח קיימות עירונית ובעל חשיבות רבה כאשר באים לתכנן מבנים ולעצב ערים. שימוש רב יותר באור יום יכול לעזור לצמצם באופן משמעותי את צריכת הארגיה של המבנים.

בריאות

אור יום הוא חיוני לבריאות. הוא מפעיל את מקצב היממה תורם לבריאותנו ולרווחתינו. הפרעה רגשית עונתית (SAD), מאובחנת כמצב קליני הנגרם עקב מחסור באור השמש במהלך החורף וגורם אצל אנשים לתחושת חולי. אור טבעי מסייע לאנשים להרגיש טוב יותר ויכול לסייע בתהליך ההחלמה. בבתי חולים, קצב ההחלמה של חולים הואץ ככל שהאור הטבעי התגבר.

חינוך

מחקרים מדיגמים מיתאם ברור בין שימוש ב בהן קיימת תאורת אור יום טובה לשיפור בביצועי תלמידים ונוכחותם בשיעורים. ילדים מתרכזים טוב יותר בסביבה של תאורה טבעית, הם ממקודים יותר וסובלים פחות מהפרעות. ככל שיש יותר אור הם בריאים יותר ורמת הנוכחות שלהם בבית הספר גבוהה יותר.

daylight1

 

 

 

 

 

 

 

 

נופש / התאוששות

אנשים אוהבים סביבות המוארות באור בהיר טבעי, ולכן חממות וחדרי שמש הם פופולריים כל כך. אנשים מעדיפים להנות ממתקני פנאי בהם יש רמה גבוהה של אור יום. כיום, רוב מתקני הספורט והיצירה מנסים למקסם את השימוש באור יום טבעי.

daylight4jpg daylight5

 

 

 

 

 

 

 

 

עסקים

אור יום משפר את יכולת הריכוז. סביבת עבודה בה קיים אור טבעי נוטה להציג עליה בביצועים. יותר מכירות מתבצעות בחנויות בהן קיימת תאורה טבעית; הצבעים חיים יותר, גורמים לסחורות להראות מושכות יותר ומעודדות את הקונים להשקיע יותר זמן באזורים אלו. ארגוני קמעונאות מובילים כוללים אזורים של חלונות המותקנים בתקרה, כדי להבטיח פיזור שווה של אור טבעי במרחב הפנימי.

הגישה של דנפל

בדנפל ®, אנו מאמינים שמבנים המתוכננים היטב צריכים להציע תאורת אור יום טבעית ככל האפשר תוך שמירה על תחום נוחות.
מערכות דנפל מבטיחות איזון בכניסת החום בעוד השקיפות החלקית שלהן מבטיחה נוחות על ידי חדירת אור שווה.
דנפל ® מציעה מגוון רחב של פתרונות אדרכליים הרותמים את אור היום לעיצוב מעטפות מבנים.
דנפל מספקת את הכלים המתאימים לתכנון של פתחי תאורה יעילים ביותר – על ידי שילוב מוצרים מתאימים, ניתן לתכנן באמצעות אנרגיית השמש ולשמר את אנרגיית המבנה.