סיפורי הצלחה

סיפורי הצלחה - קוביות אור

קוביות אור

קוביות אור
שם המיזם: מתחם ספורט
מיקום: Alès, צרפת
המוצר: חזית דנפאטרם K7 לשם וסופטלייט שקוף, 2100 מ”ר.
אדריכל: סוכנות דידייה ריצ’ארד, צרפת
קבלן: MCM Mériodionale de Constructions Métalliques, צרפת.

תאור הפרויקט:

הצורך: מתחם הספורט ב- Alès שואף להיות מקום פונקציונלי, המשרת את בתי הספר המקומיים ואת אגודות הספורט של העיר. “ראש העיר רצה כלי שמשרת את העיר יותר מאשר ארמון ספורט, ובניין שניתן לשלוט בהוצאות שלו”, מסביר דידייה ריצ’ארד, אדריכל הפרויקט.

הפתרון של דנפל: שני בניינים סמוכים בצורת האות L, מכוסים באופן מלא על ידי סופטלייט שקוף ואופל דנפאטרם K7 ומחוזקים בטיפול הגנה גבוה. אחד בעיצוב קלאסי הכולל מגרש כדורסל וכדוריד בעל תקרה בגובה 7 מטרים, בעוד האחר נמוך יותר, בגובה 4 מטרים ומכיל בתוכו חדרים לאומנויות לחימה. “תכננו שתי קופסאות שקופות ומבריקות הנראות כטבעיות במהלך היום ומתעוררות לחיים בלילה תודות לרצועות האור, ומקרינות צלליות של שחקנים על גבי הקירות”, מסביר דידייה ריצ’ארד.

התוצאה: במהלך היום הקירות מאפשרים לאור השמש לחדור, ומעניקים למקום את הייתרון הטמון באור טבעי ואת האפשרות לצמצם את השימוש בתאורה מלאכותית. הקירות גם מאפשרים בידוד תרמי הנדרש בבניינים מסוג זה. לפי דידייה ריצ’ארד, כחמש עשרה מעלות מספיקות לפעילויות המתבצעות במבנה. הוא אינו מתחמם כאשר אינו בשימוש ואם נהיה חם מידי, מערכת אוורור על הגג מאפשרת הוצאה של אויר חם.