שילוב ועיצוב באור טבעי עם מערכות החזית של Danpal במרכזי ספורט

שילוב האור הטבעי באדריכלות העכשווית מהווה שיקול בעל ערך עליון בתכנון חללים בנויים, הדגשת אלמנטים וכמובן השפעה ושיפור תנאי השהייה והנוחות למשתמשים במבנה.

פרויקט חדשני לדוגמא המגלם את המהות של עיצוב באור היום הוא מתחם הספורט  “L’Alqueria del Basket”  שהוקם בעיר ולנסיה בספרד בו רתמו צוות האדריכלים ממשרדERRE Arquitectura,

את כוחו של אור היום המפיק ניראות יוצאת דופן.

ניסיון זה מציג באופן מושלם כיצד שילוב חכם של חומרים מתקדמים כגון מערכות החזית של Danpal יכול לחולל מהפכה בחוויית הספורט בפנים המבנה.

 ‘Alqueria del Basket פרויקט מוביל  ב”אדריכלות אור”

L’Alqueria del Basket,  הוא פרויקט לדוגמא של שילוב בין אדריכלות זוהרת ופונקציונליות הכרחית, דו-קיום הרמוני בין פעילות אנושית לסובב אותה

הבחירה המכוונת והמושכלת של צוות ERRE Arquitectura בפתרון החזית של Danpal למעטפת  המתחם היא ההוכחה למחויבות שלהם כאדריכלים למיזוג של אסתטיקה וביצועים.

מערכת החזית של דנפל: פרדיגמה של שליטה באור יום

שימוש במערכות דנפליות עם לוחות הפוליקרבונט היא דוגמה מצוינת לאופן שבו ניתן להגדיר מחדש גבולות אדריכליים.

במקרה שלנו, בחרו האדריכלים בפאנל Danpalon בעובי 30 מ”מ, בגוון האלגנטי ICE”קרח” המביא לפיזור אור היום, מפחית סנוור ויוצר תאורה רכה היקפית שאף עונה על הצרכים הספציפיים של מתחם ספורט מקורה.  חומר זיגוג כזה מפחית את הצורך בתאורה מלאכותית בשעות היום, מוריד את צריכת האנרגיה ומשפיע לטובה על חווית המשתמש.

מבקרים הנכנסים ל-L’Alqueria del Basket,   נחשפים לנוכחותו המתמשכת של האור הטבעי מה שמעלה את רמת האסתטיקה של המתחם ומשרה אווירה נינוחה. מחקרים הראו שחשיפה לאור טבעי יכולה לשפר את מצב הרוח, להגביר את המיקוד ולשפר את הביצועים הכלליים

חדשנות אדריכלית וספורט

אנו רואים בתחום החדשנות האדריכלית, ששילוב חומרי בנייה מתקדמים עם עקרונות אור יום טבעי נמצאים כיום בחזית התכנון האדריכלי.

שיתוף הפעולה בין ERRE Arquitectura  וחברת-Danpal, המתגלם ב-L’Alqueria del Basket הזוהר, הוא עדות לפוטנציאל הטרנספורמטיבי של אדריכלות אור”.

כשקרני השמש חודרת את לוח ה Danpalon, הן מטילות זוהר רך על משטח האולם המקורה.

 

אדריכלות אור כפי שבאה לידי ביטוי בפרויקט  L’Alqueria del Basket התעלתה על המטרה הראשונית הפונקציונלית, והפכה לנרטיב המשלב בין ארכיטקטורה, ביצועים וחוויה אנושית.

אנו מוצאים את עצמנו בעידן בו האור הטבעי והקו האדריכלי מתכנסים ליצירת חללים המעוררים השראה, מניעים ומעוררים.