שיטות שונות לקירוי בריכות שחיה

לקירוי בריכות שחיה

שיטות בינוי חדשות ופיתוח של חומרים מתקדמים הוליד דור חדש של קירוי בריכות שחיה, המשלב בין כל היתרונות של בריכה פתוחה לאלו של בריכה סגורה ואטומה לפגעי מזג האוויר ומזיקים אחרים. בעבר בריכות השחייה חייבו בחירה בין בריכה באוויר הפתוח, תחת אור השמש החמימה והנעימה, אשר משכה אליה רבים אולם טמנה בחובה חסרונות כגון עונת הרחצה קצרה בלבד, תלות במזג האוויר, חדירת מזיקים, וקרינה ישירה ומסוכנת של השמש. האפשרות השנייה הייתה קירוי בריכות שחיה באמצעות יצירת מבנה סגור, המספק איטום מלא והגנה מפני השמש אולם גם מונע את תחושת הטבעיות והחשיפה לאור השמש.

באמצעות שיטות בינוי שנולדו בעולם הבניה הירוקה והבניה קלה, ניתן כיום למצוא קירוי בריכות שחיה הנשען על עיקרון “ללכת עם ולהרגיש בלי”. קירוי בריכות שחיה שקוף באמצעות לוחות פוליקרבונט מספק יתרונות רבים:

לקירוי בריכות שחיהאיטום מלא- קירוי בריכות שחיה מסוג זה מספק איטום מלא של שטח הבריכה ויכול לתת מענה גם לצידי הבריכה, או לחילופין להוות פתרון זיגוג מודולרי עם קיום תשתית אחרת. הקירוי אטום לחלוטין ואינו מאפשר חדירת רוחות קרירות, גשמים או משקעים אחרים או מזיקים ומזהמים.

בידוד תרמי- קירוי בריכות שחיה מתקדם באמצעות לוחות מבודדים תרמית מספק בידוד מעולה, מתחם הבריכה יהיה מאוורר ונעים לשהייה וטמפרטורת מי השחייה נשמרת (ואף עולה מעט).

תאורה טבעית– באמצעות שיטות קירוי בריכה מתקדמות אלה מתקבל מתחם השופע בתאורה טבעית נעימה ומיטיבה. הלוחות הייחודיים המשמשים ליצירת הקירוי בעלי יכולת להעביר אור טבעי מן החוץ אל הפנים, ויוצרים תחושה טבעית של שחיה במרחב פתוח.

חיסכון כלכלי- בזכות הבידוד התרמי והתאורה הטבעית נוצרים מתחמי שחיה ובילוי חסכוניים במיוחד לתחזוקה, המנצלים את משאבי הטבע להפקת אור וחום כמו גם משמרים את טמפרטורת המים ומאריכים את עונת הרחצה בבריכות המקורות.

חוזק מכני- קירוי בריכות שחיה באמצעות לוחות הקירוי הייעודיים יוצר קירוי בעל חוזק מכני ועמידות יוצאת דופן. הלוחות האטומים קלי משקל אולם חזקים במיוחד, עמידים בעומס רב, אינם מחלידים ואינם מראים סימני בלאי לאורך שנים ארוכות.

התקנה קלה ומהירה- שיטת קירוי בריכות שחיה חדשנית זאת ניתנת להתקנה קלה ומהירה במקום. הלוחות נחתכים בחיתוך לייזר בגימור מושלם ומדויק במפעלים סגורים ללא יצירת תהליך זיהום אוויר, משונעים למקום בקלות בזכות קלות משקלם ומותקנים בהתקנה קלה ומהירה בחיבורים יבשים בלבד, בשיטת נעילת שן כפולה ותפס ניצב הנועלים את הלוחות זה לזה ומבטיחים בטיחות מלאה והתקנה מהירה.

סינון קרינה- למרות הלוחות השקופים המאפשרים מעבר של אור השמש אל המתחם ואל שטח הבריכה, בזכות שכבת סינון קרינה ייחודית הקירוי מספק הגנה מלאה מפני קרינה אולטרה סגולית ומאפשר חשיפה ממושכת לקרני השמש החמימות והנעימות ללא כל סיכון.

בסיס השיטה ליצירת קירוי בריכות שחיה איכותי טמון בחומר פוליקרבונט, אשר ממנו יוצקים את הלוחות האמורים על יתרונותיהם הרבים. לוחות פוליקרבונט הם לוחות נוחים לעבודה, איכותיים, קלי משקל, עמידים, בעלי שכבת סינון קרינה, מבודדים תרמית ומעבירים אור טבעי.

חברת דנפל מובילה מזה ארבעים שנים, את תחום אדריכלות האור והתאורה הטבעית בארץ ובעולם, ויוצרת פתרונות מרהיבים לעין בתחום קירוי בריכות שחיה, הצללות, פרגולות, תאורה טבעית למבנים ועוד. מערכות קירוי והצללה של חברת דנפל פותחו במחקר ארוך שנים ומיוצרים ביד אמונה ומנוסה, באיכות בלתי מתפשרת בהתאמה אישית למבנה לצורך בלבד. מומחי דנפל מלווים את תעשיית הבניה הירוקה בישראל ומחוצה לה בייעוץ וליווי, התאמת פתרונות, ייצור המערכות והתקנתן עד לקבלת תוצר מוגמר מושלם.