קירוי בריכות שחיה

קירוי בריכות שחייה

שני סוגים של בריכות שחיה שלטו בעבר בישראל:

בריכת שחיה פתוחה- בריכה המיועדת לעונת הקיץ ועומדת חשופה אל מול השמש, משמשת לרחצה ובילוי, מאפיינת מתחמי בילוי ופנאי עירוניים ומסחריים. השהות בבריכה מחייבת אמצעי מיגון אישיים מפני השמש, ויחד עם זאת חום השמש ביחס לקרירות המים יוצרים חוויית בילוי טבעית ומהנה המושכת את המבקרים.

בריכת שחיה מקורה- בריכות שחיה מקורות לרוב תוכננו בתוך מבנים, ולמעשה מאפשרות שחיה ובילוי במשך כל ימות השנה, וזאת כאשר משולבת מערכת לחימום המים בעונות הסתיו ובחורף. בריכות שחיה מבניות ומקורות משמשות לספורטאים בענף השחייה, לשחייה טיפולית ומשקמת וללימודי שחייה לילדים.

קירוי בריכות שחיה חדשני הוליד מחדש את המושג “ללכת עם ולהרגיש בלי”. מאחר ויתרונות הבריכות המקורות הם רבים (שימור צלילות מי השחייה, שמירת טמפרטורת מים נעימה מפני התקררות, מניעת אידוי מים), ויחד עם זאת השימוש המוגבל בהן אינו כלכלי ואינו מגיע למיצוי, נולדה שיטת קירוי בריכות שחיה באופן המאפשר את חדירת אור השמש, לתאורה טבעית ולחמימות.

קירוי בריכות שחיהקירוי בריכות שחיה זה נולד בעולם הבניה הירוקה, באמצעות שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה וניתנים למחזור, המותקנים תחת עקרונות הבניה הקלה והמודולרית. החיבור בין שיטות הייצור והבנייה החדשניות לחומרים המתקדמים הביא לפיתוח תרכובת ייחודית במיוחד של פולימריים אשר יוצרים חומר קשיח וגמיש בדרגת שקיפות גבוהה במיוחד. החומר הקרוי פוליקרבונט נוצק לתבניות ומסופק בתצורת לוחות קשיחים הניתנים לחיתוך מדויק באמצעות טכנולוגיית הלייזר.

לוחות פוליקרבונט מובילים בתחום קירוי בריכות שחיה מאחר ובשל שקיפותם הם מספקים תאורה טבעית שופעת ומאפשרים שליטה בעוצמת ההצללה לצד חדירה של חום השמש אל מתחם הבריכה.

לוחות פוליקרבונט משמשים לצד קירוי בריכות שחיה גם להקמה ולאטימה של פרגולות ופתרונות הצללה, מערכות זיגוג ומעטפת מבנים, תוך תכנון מוקפד והתאמה לכל פרויקט על ידי אדריכלי אור מומחים ומובילים.

קירוי בריכות שחיה באמצעות לוחות פוליקרבונט מתאים הן ליצירת קירוי והצללה והן ליצירת סגירה מלאה של המתחם, באמצעות מבנה מודולרי המאפשר פתיחה וסגירה בהתאם לתנאי מזג האוויר ולצורך של המתחם. לוחות פוליקרבונט מספקים בידוד תרמי ברמה גבוהה במיוחד, מה שיוצר מתחמי שחיה מאווררים ונעימים לשהייה בכל עונות השנה.

לוחות פוליקרבונט מספקים גם קירוי בריכות שחיה הכולל מיגון מלא מפני קרינה אולטרה סגולית. קרינת השמש המסוכנת נותרת מחוץ למתחם הרחצה, וזאת למרות התאורה הטבעית והחמימות השופעת, מה שמאפשר לרוחצים בילוי ממושך ללא סכנה וללא צורך באמצעי מיגון אישיים מפני קרינת השמש.

הבסיס להתקנת קירוי בריכות שחיה מפוליקרבונט הוא תשתית של אלומיניום. קורות האלומיניום מתוכננות וניצבות במקום, בבטיחות מלאה, ולוחות הפוליקרבונט מותקנים מעליהם. ההתקנה היא התקנה מהירה ופשוטה, המתבצעת באמצעות שיטת נעילת השן הכפולה, תוך הידוק הלוחות והצמדתם זה לזה באופן הרמטי ובטוח. חיבור הלוחות מתבצע באמצעות חומרים יבשים בלבד ללא שימוש בדבקים או כל חומר העשוי לשנות את הרכבו הכימי.

לוחות פוליקרבונט הם לוחות אטומים לחלוטין המספקים הגנה מושלמת מפני חדירת מזיקים ומזהמים, מים ולחות. מעבר להצללה הנעימה שמייצר קירוי בריכות שחיה מן הלוחות הללו, הם גם מהווים גורם מגן ומשמר למי הבריכה וחוסכים חיסכון כלכלי משמעותי באחזקתה.

חברת דנפל מובילה את השוק בישראל ובעולם למעלה מארבעים שנים במתן פתרונות אדריכלות אור מתקדמים ופיתוח, ייצור והתקנה של מערכות תאורה טבעית לכל חלל ולכל צורך. בדנפל עוסקים בחקר האור והסביבה ופיתוח מערכות המאפשרות ניצול של משאבי הטבע והעדפתם על פני משאבים מתועשים ויקרים המזיקים לסביבה.