קירוי בריכות שחיה תוך ניצול אנרגיית השמש

עקרונות הבניה הירוקה זולגים הרבה מעבר לתחום מבני המגורים, התעשייה והמסחר ומשמשים כחומר ביד היוצר בעבור אדריכלים ומעצבים הזוכים לשפע של מערכות ופתרונות התומכים בסביבה ירוקה, במערכת אקולוגית נקיה בעלת זרימה חלקה וטבעית ובחיסכון כלכלי ואנרגטי. אחד המקומות בהם אמצו בשמחה את העיקרון המוביל בבניה הירוקה, הוא תאורה טבעית, היה תחום הפנאי, באמצעות קירוי בריכות השחייה הפתוחות בישראל.

קירוי בריכות שחיה מספק שילוב שבפרסומות היה מוגדר כ: “ללכת עם ולהרגיש בלי”. מחד גיסא, מתחם שחייה תחום ומקורה, עמיד בפני חדירת מזיקים, משקעים ונוזלים, המסייע בשימור מי הבריכה צלולים ונקיים, כמו גם על טמפרטורה נעימה הנשמרת בזכות בידוד תרמי מעולה ואגירת חום השמש. מאידך גיסא שטח הבריכה נותר שטוף אור שמש טבעי וחמימות והתחושה היא בדומה לבילוי בטבע. החיבור בין החומר לאנרגיות הטבעיות הוא שיוצר את היתרונות הללו, ומספק קירוי בריכות שחיה איכותי וחדשני הפופולארי כל כך בישראל ובמדינות נוספות.

קירוי בריכות שחיהקירוי בריכות שחיה המספק מרחב “שחיה ירוקה”, תוך ניצול אנרגיית השמש להפקת תאורה טבעית וחמימות, מתאפשר באמצעות מערכת זיגוג חדשנית ואיכותית שפותחה על ידי חברת דנפל. מערכת דנפל גג משמשת לייצור והרכבה של מערכות זיגוג מודולאריות מרהיבות ביופיין, השוטפות את החלל בתאורה טבעית נעימה וחסכונית. המערכת מורכבת באמצעות לוחות פוליקרבונט הייחודיים המובילים את שוק הבניה והתאורה הטבעית בישראל ובעולם ומספקת מספר יתרונות בולטים:

  • עמידות מלאה ואיטום בפני חדירת מים ומשקעים. הלוחות נותרים עמידים הן מול התנאים החיצוניים והן אל מול הלחות והתנאים הייחודיים שמייצרת סביבה של בריכת שחייה.
  • קלת משקל- הלוחות הם קלי משקל ולכן המערכת כולה קלה ומותאמת ואינה יוצרת עומס על בסיס המבנה. מערכת דנפל גג לצורך קירוי בריכות שחיה מותקנת על גבי קונסטרוקציה קיימת או על גבי בסיס של קורות אלומיניום בהתאמה אישית למתן יציבות ומראה נקי ויפה.
  • אור ומראה מרהיבים- המערכת מציעה קירוי בריכות שחיה המספק אור טבעי שופע בפיזור אחיד על פני כל שטח הבריכה, בעוצמות משתנות, להנאת הרוחצים.
  • ביצועי בידוד תרמי מעולים- הלוחות מספקים בידוד תרמי מעולה מה שמותיר את מזג האוויר לסוגיו מחוץ למתחם הבריכה ומספק סביבה נעימה, מאווררת וחמימה לבילוי ושחיה.
  • איטום אויר- קירוי בריכות שחיה באמצעות מערכת דנפל גג אוטם לחלוטין חדירה של אוויר קר למתחם.
  • יכולת עמידות גבוהה לנגיפה- הלוחות הם בעלי חוזק מכני יוצא דופן, עמידים לאורך זמן ואינם מגלים
  • כיפוף קר של הלוחות באתר- לוחות פוליקרבונט המהווים את לב המערכת הם לוחות בעלי גמישות יוצאת דופן, ניתנים להתקנה במגוון מצבים בניהם צורות קמורות, קעורות, ישרות, מעוגלות ועוד, כאשר הכיפוף וההתאמה מתבצעים באתר, ללא צורך בהיתוך.
  • סינון קרינה- הבילוי בבריכות השחייה עשוי להיות ממושך, וקרירות המים מושכת אל החמימות שמספקות קרני השמש השוטפות את החלל. קירוי בריכות שחיה באמצעות מערכת דנפל גג יבטיח חסינות מלאה מפני נזקי הקרינה האולטרה סגולית, שבזכות שכבת הגנה ייחודית מספקת הגנה מלאה ומותירה את הקרינה מחוץ למתחם.

עקרונות הבניה הירוקה נשענים על ניצול של משאבי הטבע והעדפתם על פני אנרגיה תעשייתית מתכלה, מזהמת ויקרה. קירוי בריכות שחיה הוא פתרון המספק לצד כל היתרונות הללו, גם חיסכון מהותי בתחזוקה מתחם הבריכה, הן בזכות התאורה הטבעית השופעת ושוטפת את המקום, הן בזכות הבידוד התרמי המעולה המביא ליעילות אנרגטית ומתחם חמים ונעים לשהייה והן בזכות השמירה על איכות המים ועל טמפרטורת המים, מה שחוסך בעלויות הטיפול, הניקוי והאחזקה של הבריכה.