קירוי בריכות שחיה- פתרון יישומי וכלכלי

מדינת ישראל היא מדינה חמה המתהדרת במעל שני שלישים מן השנה של מזג אוויר נוח ושמשי עד חם מאוד. מזג אוויר זה מעודד הקמה של בריכות שחיה רבות ככל האפשר, הן במגזר הציבורי, הן במתחמים מסחריים והן בריכות שחיה פרטיות המצויות בשטחים פרטיים בעבור בתי מגורים, צימרים, ווילות נופש ומתחמי אירוח.

למרות מזג האוויר הנוח במרבית ימות השנה קירוי בריכות שחיה הוא פתרון יישומי בעל ערך כלכלי רב, המשמש הן בריכות בעלות מערכת לחימום המים והן בריכות המיועדות לשימוש עונתי בלבד. פתרון זה מאפשר סגירה של שטח הבריכה באמצעות מערכת זיגוג מודולארית, לצד מתיחה של המערכת וליצירת מעטפת קירות חיצוניים שקופים, הסוגרים את המתחם ושומרים על טמפרטורה חמימה בשטח הבריכה. קירוי בריכות שחיה איכותי בעל יתרונות רבים הוא קירוי המתבצע באמצעות לוחות פוליקרבונט, לוחות ייחודיים המספקים מענה רב תכליתי למגוון פתרונות קירוי, הצללה ותאורה טבעית.

קירוי בריכות שחיהקירוי בריכות שחיה מאפשר לצד השמירה על טמפרטורת החלל המקיף את שטח הבריכה והרחבת עונות השימוש בבריכה לצרכי רחצה ושחייה, גם העלאה ושמירה על טמפרטורת המים. קירוי בריכות שחיה המתקיים באמצעות לוחות פוליקרבונט מחדיר את קרני השמש אל המתחם באמצעות יכולות ייחודיות להעברת אור טבעי, מה שגורם להעלאה מבוקרת של טמפרטורת המים (2-3 מעלות צלזיוס) ושמירה על טמפרטורה זו. מאחר ורוחות קרירות אינן חודרות את הקירוי הטמפרטורה הנעימה של המים מושפעת רק מקרני השמש ונשמרת לאורך זמן.

יתרון בולט נוסף של קירוי בריכות שחיה באמצעות מערכות קירוי מבוססות על לוחות פוליקרבונט הוא התאורה הטבעית השופעת והחסכונית. שטח הבריכה זקוק לתאורה, והתאורה הטבעית המגיעה כתוצאה מחדירת אור השמש למתלם הבריכה מספקת אור טבעי שופע ורך בפיזור שווה. לצד החיסכון הכלכלי הטמון בשיטה, תחושת הרוחצים השוהים תחת קרני השמש אך זוכים להגנה בזכות הקירוי היא תחושה של ללכת עם ולהרגיש בלי. הגוף הרטוב נהנה מרחצה במים חמימים יותר תוך חשיפה לקרני השמש הנעימות, ללא חדירת הרוח הקרירה או מזיקים אחרים.

הביטוי חשיפה לקרני השמש עשוי להרתיע רבים. בריכות שחיה מוצלות היטב ומקורות מושכות אליהן את הרוחצים לא בשל ההנאה שבשחייה במתחם סגור, אלא בשל החשש מחשיפה ממושכת לקרני השמש והסכנות אשר היא טומנת בחובה. קירוי בריכות שחיה באמצעות לוחות פוליקרבונט מבטיח כי החשיפה תהיה אופטימלית לחלוטין, ותביא את היתרונות של השמש בלבד, ללא חסרונותיה. לוחות פוליקרבונט מצופים בשכבה ייחודית של מגן ומסנן קרינה, המספק הגנה מלאה בכל מאת האחוזים מפני קרינה אולטרה סגולית מסוכנת. קרני UV המסרטנות נותרות מחוץ למתחם הבריכה והרוחצים נמנים מחשיפה לשמש הנעימה גם לזמן ממושך, ללא כל סיכון.

לוחות פוליקרבונט המשמשים ל קירוי בריכות שחיה גם מספקים בידוד תרמי מעולה, אינם הופכים את שטח הבריכה לחממה סגורה, משחררים את האידוי והעיבוי המצטברים בה ומעניקים משטח מאוורר להפליא, נעים לשהייה ובעל יעילות אנרגטית יוצאת דופן.

קירוי בריכות שחיה הנושא את כל היתרונות הללו ואחרים, מתבצע בקלות וביעילות על ידי חברת דנפל, כחלק מפתרונות מבניים המספקים תאורה טבעית למבנים ולמתחמים. חברת דנפל פועלת בישראל ובעולם מזה ארבעה עשורים בקירוב, ובאמצעות מחקר מתקדם ופיתוח מציעה לשוק הפרטי והמוסדי מגוון פתרונות קירוי, הצללה ותאורה טבעית. קירוי בריכות שחיה הוא אחד הבולטים שבפתרונות הללו ומשמש מתחמי שחייה ציבוריים ופרטיים רבים, הזוכים לתאורה טבעית שופעת, יעילות אנרגטית וחיסכון כלכלי ומראה מרהיב ויוצא דופן.