פתרונות הצללה מתקדמים לכל מבנה

פתרונות הצללה

פתרונות הצללה הם הבסיס בהקמת כל מתחם ומבנה, כאשר פתרונות ההצללה בישראל חייבים להיות מותאמים לאקלים המקומי החם ולעומסים ולתנאי מזג האוויר בחורף. כבר בשלב המחנאות והשדאות המטלה הראשונה המוטלת על המחנאים היא דאגה לצל ולמחסה, מתוך ההבנה כי הצללה איכותית בתנאי חום היא הכרחית. מעבר לתחושה נעימה, צל מפחית באופן משמעותי את הטמפרטורה, ומגן על האדם מפני מכת חום והתייבשות.

כאשר מדובר במבנים נייחים ולא בתנאי שטח לפתרונות הצללה מהות לא פחות חשובה, ביצירת מתחמים חיצוניים מוצללים ומותאמים לשהייה, באופן שמבטיח ניצול מיטבי ומלא של השטח. פתרונות הצללה למבנים מיועדים לקירוי מרפסות, גינות וחצרות, כניסות, משטחי גג ופנטהאוז. במתחם העסקי פתרונות הצללה משמשים לקירוי בריכות שחיה ומתקני ספורט, קירוי אצטדיונים, אמפי תיאטרון, מתחמי בידור והופעות, פתרונות הצללה וסגירות לבתי קפה ומסעדות ועוד.

בתכנון של הצללה יש להביא בחשבון את השטח, אופי השימוש והצורך ולהתייחס למספר פרמטרים חשובים:

פתרונות הצללה בטיחות- פתרונות הצללה נשענים על העמדת משטחי קירוי בגובה, במטרה לקלוט אליהם את קרינת וחום השמש ולהותיר את השטח קריר ומוצל. שאלת הבטיחות היא הראשונה במעלה בתכנון מערכות כאלה, תוך תכנון אדריכלי מקיף המביא בחשבון גובה, משקל, יציבות, עמידה בעומסים, שיטת חיבור וקיבוע ועוד. בהתקנה של כל מערכת הצללה ובכל סדר גודל יש לוודא כי מדובר בפתרון בטיחותי המותקן במקצועיות על ידי אנשי מקצוע מנוסים.

אטימות- פתרונות הצללה בעבר נשענו על קורות המותקנות בסמיכות זו לזו, בדרגות צפיפות שונות, שיצרו צל נעים לצד מעבר של קרני השמש דרך החרכים לצרכי מעבר אור ואוויר. כיום קיימים פתרונות הצללה מתקדמים המאפשרים הצללה אטומה לחלוטין. באמצעות פתרונות הצללה אטומים ניתן לנצל את השטח המקורה גם בימות החורף, למנוע מעבר של נוזלים, משקעים, אבק ומזיקים אל המתחם, להגן על ציוד קבוע הנמצא בשטח ולהבטיח ניצול מיטבי שלו.

בידוד- לצד פתרונות ההצללה האטומים, נדרש בידוד תרמי איכותי על מנת לאפשר שהיה נינוחה תחת הקירוי. לוחות אטומים בעלי דרגת בידוד גבוהה במיוחד יספקו מענה מצוין ויצרו מתחמי הצללה וקירוי איכותיים ונעימים לשהייה לאורך כל עונות השנה.

תאורה טבעית- הצל הטבעי העמוק חוסם את התאורה הטבעית של המתחם ומותיר לא אחת אפלוליות גדולה המצריכה פתרונות תאורה. יצירת קירוי בעל יכולות להחדרת תאורה טבעית יהווה פתרון מונע לבעיה וייצור מתחמי הצללה מקורים, בעלי טמפרטורה נוחה ותאורה טבעית שופעת ונעימה.

סינון קרינה- קרינה אולטרה סגולית המוחדרת דרך קרני UV המסוכנות מהווה את אחד הסיכונים הגדולים בחשיפה לשמש, ישירה או עקיפה. התקנת פתרונות הצללה וקירוי בעלי יכולת לסינון קרינה יאפשרו שהיה ממושכת תחת לוחות הקירוי ויספקו מענה איכותי, בריאותי ובטוח.

פתרונות הצללה מבית חברת דנפל מתבצעים באמצעות לוחות פוליקרבונט, לוחות פולימריים איכותיים המספקים פתרונות הצללה וקירוי מתקדמים ואיכותיים במיוחד. לוחות פוליקרבונט הם לוחות אטומים בעלי דרגת שקיפות גבוהה במיוחד, ויכולת להעברת אור טבעי בעוצמות גבוהות ומשתנות, בתכנון ובהתאמה אישית. הלוחות הם לוחות גמישים המתאימים להתקנה בצורה ישרה, קמורים או קעורים, בכפיפה קרה וללא היתוך. התקנתם בטוחה לחלוטין, הלוחות נחתכים בחיתוך לייזר איכותי וקפדני ומותקנים במקום על גבי תשתית אלומיניום יציבה בעלת תכונות אל- חלד, בשיטות התקנה בטוחות והרמטיות תוך נעילת הלוחות זה לזה ובאמצעות חיבורים יבשים בלבד.

חברת דנפל מובילה את שוק הבניה הירוקה והתאורה הטבעית מזה ארבעה עשורים בפתרונות אדריכלות אור, הצללה ומעטפת מבנים איכותיים וחכמים.