מערכות הצללה בתחום הבניה הירוקה

בניה הירוקה

ענף הבניה הירוקה טבע חותם והציב סטנדרטיים גבוהים בתחום הבניה בישראל ובעולם, כאשר אחד הדגשים המרכזיים בו הוא על פתרונות תאורה טבעית ומערכות הצללה למבנים ולחללים חיצוניים.

מדוע נדרשת הצללה למבנה?

המבנים המסורתיים אשר הסתפקו במערך חלונות סטנדרטי הזדקקו לכל היותר לווילונות טקסטיל לצרכי עיצוב ומעט הצללה במקרה הצורך. המבנים החדישים הבנויים תחת עקרונות הבניה הירוקה שופעים בתאורה טבעית המסופקת באמצעים שונים בניהם קירות מסך ומעטפת מבנים, פתחי תאורה ומערכות זיגוג מודולריות אשר נועדו ללכוד את אור השמש ולהכניס אותו אל המבנים, ליצירת תאורה טבעית שופעת.

מבנים כאלה הם לרוב מבנים ארגוניים, עסקיים ומסחריים, אולם גם בבניה הפרטית ישנם קבלנים המשלבים בין תאורה טבעית למערכות הצללה ליצירת חללים שטופי אור, מעוצבים ונעימים לשהייה, וחסכוניים באנרגיות.

מערכת דנפל לובר

בניה הירוקהמערכת דנפל לובר היא מערכת הצללה מתקדמת למבנים על בסיס רפפות המותקנות על חלקו החיצוני של החלון. המערכת מתאימה להתקנה על גבי כל סוגי הקונסטרוקציות, איכותית ועמידה בתנאי חוץ.

מערכת דנפל לובר מגיעה במגוון צבעים ועיצובים ומאפשרת מרחב עיצובי רחב ומגוון למעצבי פנים. המערכת בנויה על בסיס לוחות פוליקרבונט – לוחות פולימריים אטומים לחלוטין, קלי משקל ונוחים להתקנה, בעלי רמת בידוד תרמי גבוהה במיוחד ומסנני קרינה אולטרה סגולית.

המערכת היא בין המערכות החדשניות והמובילות בתחום פתרונות הצללה למבנים, בנויה בטכנולוגיה חדישה היא טכנולוגיית מיקרוסל הנשענת על רפפות בעלות מרווחים צרים בין הצלעות המייצרים איכות אור מעולה, שליטה בכמויות האור החודרות לחלל ומשחקי אור וצל מתקדמים השולטים בעיצוב החלל.

ההגנה מפני קרינה אולטרה סגולית מיטיבה הן עם המשתמשים- הזוכים לחדירת אור שמש טבעי בשליטה מאה וללא סכנת קרינת UV המסוכנת, והן לעמידות המערכת הזוכה לאורך חיים ארוך מן הממוצע ושמירה על מראה חדיש ללא סימני בלאי לאורך זמן.

הקשר בין דנפל לובר לבניה ירוקה

מערכת דנפל לובר מובילה את בחירת האדריכלים והקבלנים במבנים תעשייתיים, ארגוניים ומסחריים ומזוהה מאוד גם עם תחום הבניה הירוקה.

הקשר בין מערכת הצללה דנפל לובר לבניה ירוקה שען על מספר אלמנטים:

מחזור- מערכת דנפל לובר עשויה מחומרים הניתנים למחזור.

תאורה טבעית- המערכת משולבת בחללים השופעים בתאורה טבעית ומסייעת בניצול התאורה הטבעית ובשליטה בה באמצעות הצללה מודולרית ומשתנה. הלוחות ניתנים להזמנה בדרגות שונות של כהות ובהירות ועומק הצללה, ונשענים על ציר סיבובי המאפשר את המשחק והשליטה באור ובצל.

בידוד תרמי-מערכת דנפל לובר מציעה בידוד תרמי מעולה באיכות גבוהה במיוחד.

יעילות אנרגטית- בזכות הבידוד התרמי והשליטה בתאורה הטבעית מבנים בהם מותקנת מערכת דנפל לובר הם מבנים חסכוניים באנרגיה וחסכוניים לאחזקה, בעלי יעילות אנרגטית ברמה גבוהה מאוד.

התקנה- הרפפות של מערכת דנפל לובר מיוצרות במפעלים סגורים ונחתכים בחיתוך לייזר קפדני בגימור מושלם, ומשונעים למקום להתקנה קלה ומהירה, באופן שאינו מייצר אתר בניה מלוכלך ומזהם, באמצעות חיבורים יבשים בלבד, ביעילות ובביטחון מלא.

חברת דנפל פועלת בישראל ובעולם למעלה מארבעה עשורים ומובילה את ענף הבנייה באמצעות מערכות ופתרונות תאורה טבעית ואדריכלות אור מתקדמת. דנפל עוסקת במחקר, פיתוח וייצור של מערכות, בהתאמה אישית לכל מבנה על פי צורך, ותוך שילוב בין עקרונות הבניה הירוקה וראיית הסביבה, לעקרונות עיצוביים ולראיית חשיבות ביצירת פתרונות מרהיבים ומושכים את העין.

המערכות המתקדמות של דנפל אינן נמכרות כמוצר מדף, כי אם בשילוב הכוונה וייעוץ, התאמה לצורך ותהליך ייצור אישי לכל מבנה ולכל מערכת בהתאמה מלאה לצורך ועיצוב.