מה תורמת תאורה טבעית על פי עקרונות הבניה הירוקה

בניה ירוקה מאפשרת להשיג חיסכון של כ- 30% בצריכת האנרגיה וחיסכון צריכת המים. הבניה הירוקה נועדה גם על מנת למחזר את הפסולת הן בתהליך הבניה והן לאורך חיי המבנה. מטרתה של הבניה הירוקה היא לצמצם את מידת ההשפעה השלילית של המבנים על הסביבה שלנו. לשם כך יש צורך בשימוש בטכנולוגיות אשר מאפשרות להשיג את השילוב הנכון בין מאפייני הבניה הירוקה לבין המענה על צרכיו של האדם המודרני. מכיוון שהבניה הירוקה מבוססת על עקרונות תכנון אדריכליים ואקלימיים תאורה טבעית שהיא תאורה ירוקה היא אחד המאפיינים החשובים ביותר בבניה האקולוגית. השאיפה לחסכון בצריכת האנרגיה דורשת נגישות לאור טבעי.

מי שעוסק בתום התכנון והבניה משתמש במושג תאורה ירוקה על מנת לתאר גישה עיצובית ותכנונית אשר מיישמת מערכות תאורה על מנת לחסוך באנרגיה ולהקטין את מידת הזיהום. מה שאנחנו מכנים ״תאורה ירוקה״ היא למעשה גישה עיצובית בתחום תכנון בתים שעיקרה ביישום ותפעול של מערכות תאורה כך שיתאפשר חיסכון בצריכת האנרגיה. הגישה הזו גם מבוססת על הרגלי שימוש נכונים בתאורה, שימוש בנורות מתאימות לשימוש הרצוי, העדפת גופי תאורה עם אופטיקה שמותאמת לשימוש הרצוי ואי שימוש בתאורה מלאכותית במקומות שיש בהם אור יום

כיצד מיושמת גישת התאורה הירוקה

יישום גישת התאורה הירוקה מבוצע על ידי הקניית הרגלי צריכה ושימוש נכונים בתאורה כגון: כיבוי אורות שאינם בשימוש, שימוש מושכל בתאורת יום טבעית וגם על ידי התקנת החלונות הנכונים.

כמו כן, הגישה הזו מיושמת על ידי שימוש בגוונים מחזירי אור לקירות ולתקרה, על ידי שימוש ברפלקטורים לתיעול התאורה, שימוש בתאורה שהספקה החשמלי ועוצמת אורה שלה אינם גבוהים מדי עבור השימוש המבוקש, על ידי שימוש בטיימרים שידליקו את התאורה רק כאשר אין מספיק תאורת בחוץ וגם על ידי שימוש בתאורה סולרית במקרה שמדובר על תאורה חיצונית.

דרך נוספת ליישם את עקרונות התאורה הירוקה היא באמצעות אלמנטים ארכיטקטוניים אשר משדרים זוהר מבפנים ומבחוץ. מדובר על אלמנטים מתקדמים שמיושמים באדריכלות חדשנית המיושמת באמצעות מערכות חדישות המשמשות להעברת אור למעטפות מבנים.

כיצד חברת דנפל תורמת ליישום העקרונות של תאורה ירוקה

אנו בחברת דנפל מספקים פתרונות ייחודיים המותאמים לתאורה אשר משמשים את האדריכלים כמקור אינסופי של אפשרויות יצירתיות ובו זמנית גם שומרים על תקני האיכות הגבוהים ביותר. בין הפתרונות המוצעים על ידנו בולטת מערכת הקונטרולייט– מערכת מתקדמת וחכמה המאפשרת שליטה אוטומטית בכניסת האור על פי מיקום ועוצמת קרני השמש. פתרונות של תאורה ירוקה שמציעה חברתנו תואמים את הדרישות המחמירות ביותר הן בעיצוב, הן בנוחות והן בהנדסה ואסתטיקה. כל המערכות המוצעות על ידנו יבטיחו ניצול יעיל של אנרגיה ויסייעו לשמור על המשאבים הטבעיים. פתרונות התאורה שלנו מבטיחים תחושת נוחות בחלל וניצול נכון של אור טבעי, לכן פתרונות אלה מיועדים ליישום כמו בחזיתות של המבנים (בחיפוי, קירוי ובפתחי התאורה וההצללה). מכיוון שכל מערכת מותאמת למאפייני הפרויקט האדריכלי ומכיוון שהיא מסופקת בהרכבה טרומית מוכנה להתקנה, מדובר על המערכת בעלת איכויות גבוהות במיוחד.

Comments are closed.