מה זה בעצם בניה ירוקה?

בניה ירוקה

בניה ירוקה היא גישה כללית ומערכתית לתכנון בניה ותפעול של בתים אשר מיושמת משלב התכנון הראשוני ועד לביצוע הפינישים האחרונים לפני האכלוס. לגישה זו תועלת רבה, מכיוון שהיא מאפשרת להקטין את צריכת המשאבים תוך כדי שיפור תנאי המגורים בבתים. המטרת של הבניה הירוקה היא ליצור סביבת מגורים בריאה ונוחה והימנעות מהפגיעה במשאבים הטבעיים של כדור הארץ. אבני היסוד של בניה ירוקה הם שימור המשאבים הטבעיים, הגדלת יעילות אנרגטית של הבית ושיפור איכות האוויר בתוך הבית ומחוצה לו. על מנת להשיג את המטרות הללו, הבניה הירוקה מנצלת כמה אסטרטגיות ביניהן התקנת בידוד תרמי שמאפשר לחסוך את אנרגיית החשמל, תכנון יעיל של שטח הבית שנועד גם הוא לחסוך את צריכת החשמל ולנצל את אנרגיית השמש הטבעית. הבניה הירוקה כוללת גם תכנון של מיקום הבית ופיתוח הנוף שסביבו כך שניתן יהיה לנצל בצורה המרבית כמות חשיפת האור הנכנס לבית. דגשים נוספים בבניה הירוקה הם שימוש במקורות אנרגיה נקיים, מחזור פסולת ושימוש בחומרי בניה שאינם מתכלים ושבחלקם ממוחזרים. בנוסף לתרומתה לאיכות הסביבה, הבניה הירוקה מעניקה יתרונות שבאים לידי ביטוי בהוצאות תפעול נמוכות, באיכות ונוחות של סביבת הבית והעלאת הערך הכספי של הנכס.

כיצד בוחרים חומרי בניה בבניה ירוקה ומה אומר התקן הישראלי על בניה ירוקה

על מנת לשמור על המאפיינים של בניה ירוקה יש לבחור בקפידה את חומרי הבניה שהייצור שלהם דורש מעט אנרגיה, את חומרי הבניה שלפחות בחלקם עשויים מרכיבים ממוחזרים או ניתנים למחזור ושאינם מתכלים. כמו כן, חומרי הבניה בבניה הירוקה חייבים להיות מקומיים, ושעלות התחזוקה שלהם נמוכה. בנוסך לכך אלה צריכים להיות חומרי בניה שאינם גורמים לפליטת גזים רעילים. כל הפרמטרים הללו נועדו על מנת לוודא כי בתהליך הבניה נעשה ניצול יעיל של חומרי בניה וכי כמות הפסולת תמוזער. ת״י 5281 הוא תקן לבניה בת קיימה של משרד להגנת הסביבה ושל מכון התקנים. זהו תקן החדש שמורכב מסדרה של תקנים פתוחים לחידושים ולשינויים. התקן הזה מורכב מדרישות כלליות ומדרישות ספציפיות לגבי בניית בנייני מגורים, בנייני משרדים ועוד. כמו כן, התקן כולל גם דרישות לבנייני תעשייה ולמתחמי תעשייה, כאשר כל חלק מהתקן כולל את המאפיינים הבאים: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורוחה, פסולת, תחבורה, ניהול אתר הבנייה וחדשנות.

כיצד פועלת חברת דנפל בתחום הבניה הירוקה

אנו בחברת דנפל מייצרים מערכות אדריכליות ייחודיות המסוגלות להעביר את האור ואת האנרגיה הסולרית. מדובר על מערכות שקיימות מזה שלושים שנה והן נמצאות בשימוש של אדריכלים מרחבי העולם אשר מעוניינים להפוך את האור הטבעי לכלי חשוב בתהליך התכנון והבניה. הנכם מוזמנים לפנות אלינו על מנת לקבל פרטים אודות המערכות המתקדמות שלנו המסייעות ליצור בניה ירוקה חדשנית ומתקדמת ביותר.

Comments are closed.