מדוע הצללה היא אחד האלמנטים החשובים בבניה ירוקה

הצללה

בנייה ירוקה שואפת להקטין את התלות שלנו בצריכת אנרגיה קונבנציונלית, זאת על יד ניצול יתרונות הסביבה. על מנת שתתקיים בניה ירוקה ישנה חשיבות קריטית לתכנון הבניה ולהתייחסותו להיבט הסביבתי בכל הרמות. מכיוון שלגאוגרפיה יש חשיבות רבה ליישום הבנייה הירוקה בעת התכנון יש להתחשב במבנה הטופוגרפי של אתר ובאקלים של האזור. כך למשל אזורים גבוהים או אזורים נטולי צמחיה, חשופים יותר לקרינת השמש ולהשפעת הרוחות. מבחינה סביבתית, תכנון המתבסס על עקרונות אלה יסייע בהקטנת צריכת האנרגיה ובשיפור נוחות החיים שלנו. עקב שינויים תרבותיים ובעקבות ההתפתחות הטכנולוגית, רוב המוצרים המשמשים אותנו לשם הגברת הנוחות – צורכים חשמל, כאשר זוללי האנרגיה הגדולים הנם המתקנים אשר משמשים לתאורה, לחימום ולקירור המבנים.

הצללהכמות קרינת השמש הפוגעת ונבלעת בו והשפעת תנאי מזג-האוויר האזוריים. ניצול האקלים המקומי יסייע להקטין את הצריכה לחימום הבית או לקירורו. אחת השיטות הירוקות שקיימות היום בבניה מעודדת חימום וקירור פסיבי על ידי שימוש ישיר באנרגיה טבעית ללא המרה לחשמל ותוך ניצול האמצעים השונים אשר מאפשרים להפחית את כמות קרני השמש שמגיעות בקיץ. פתרונות הצללה מיועדים במיוחד בשביל זה.

פתרונות הצללה שקיימים היום

פתרונות הצללה נועדו על מנת להקטין את עוצמת הקרינה אשר פוגעת ישירות במבנה. פתרונות הצללה נועדו על מנת להפחית את ספיגת החום בגג, בקירות החיצוניים והפנימיים, ברצפה ובחלל הפנימי, תוך כדי שהם מסייעים להפחית את עוצמת האור ויוצרת תחושה נעימה. התקנת פתרונות הצללה מאפשרת להקטין משמעותית את צריכת החשמל למיזוג. ההצללה הנכונה אשר תואמת לשינויים עונתיים בזווית תקטין את קרינת השמש בקיץ ותאפשר את חדירתה בחורף.

מערכת דנפל לובר

מערכת הצללה דנפל לובר מאפשרת שליטה מרבית בכמות האור והחום, מספקת הגנה מורחבת בפני קרינה אולטרה סגולית (UV). ניתן להתאים את מצב הרפרפות כדי ליצור את האיזון המתאים ביותר בין אור וצל. בדרך זו הצל משמש כדרך יצירתית וירוקה לחיבור החוץ עם מעטפת המבנה. מכיון שמדובר על מערכת שמגיעה במגוון רחב של צבעים וגימורים היא גם משדרגת את מראה הבניין. התכונה הזו של המערכת תאפשר יצירת אפקטים שיעניקו לבניין מראה חדשני ומושך. היתרונות הבולטים של המערכת הם קלות המשקל, התקנה מהירה פשוטה וחסכונית, התאמה מלאה למבנה, ועשויה מחומרים הניתנים למחזור. פנו אלינו עוד היום על מנת לקבל פרטים נוספים על המערכת.

Comments are closed.