הצללה- לא רק פרגולות

הצללה

צל הוא נכס שאין מודעים ליתרונותיו אלא בחסרונו. השמש הישראלית הקופחת במרבית ימות השנה הופכת את מדינת ישראל למדינה אטרקטיבית מבחינה תיירותית, נוחה לגידול וחקלאות ונוחה לניהול אורח חיים, אולם אין דבר נוח או נעים בישיבה ממושכת בשמש הקופחת בקיץ הישראלי הן בגינה הפרטית, הן בתחנת אוטובוס והן בפארקים ציבוריים, ומקומות בילוי ושהייה ללא פתרונות הצללה הופכים לשוממים לאורך חודשים ארוכים.

המחשבה הפסטורלית אודות צל עצים טבעית מתפוגגת מן העולם. הגידול ארוך השנים, השינוע והנטיעה והתחזוקה היקרה מביא עיריות ומוסדות כאחד לחפש פתרונות הצללה מהירים יותר, איכותיים לא פחות ובחלק מן המקרים גם משתלמים הרבה יותר לטווח הארוך. לצרכי אקולוגיה וסביבה ירוקה עדיין נדרשת נטיעת עצים ומומחים בתחום מייעצים ודואגים לשמירה על הכדור בשילוב טכנולוגיות ופתרונות מתקדמים לצד ניצול עקרונות הטבע המסורתיים.

בגינות פרטיות, יחידות פנטהאוז ומרפסות ביתיות פתרונות קירוי נדרשים והדרך הקלה והנוחה להתקין אותם היא באמצעות פרגולות שונות. הצללה באמצעות פרגולות עץ או אלומיניום בתוספת קירוי פרגולה נחשבות לאיכותיות ומספקות הן ביצירת פתרון הצללה והן בשמירה על שטח החוץ ועל הציוד הקיים בו.

פתרונות הצללה לשטחים גדולים דוגמת אצטדיונים, בריכות שחיה, במות בידור ומופעים, פארקים וגנים לאומיים וכדומה נשענים על עקרונות דומים אותם מחייבים תכנון אדריכלי מוקפד הרבה יותר. באירועים חד פעמיים ניתן לספק הצללה זו על ידי מתיחת יריעות מעל ראשי המבקרים, אולם מדובר בשיטה מסורבלת בה הצל המסופק הוא חלקי וקיימים כיום בשוק הבניה הירוקה חומרים גמישים, ממוחזרים ואיכותיים הרבה יותר שמספקים מענה לצרכי ההצללה לצד יתרונות רבים נוספים.

לוחות פוליקרבונט, העשויים מתרכובת ממוחזרת ויוצאת דופן של פולימרים סינטטיים וחצי סינטטיים, מביאים לוחות עמידים וגמישים כאחד, המספקים פתרונות הצללה איכותית ארוכת טווח לכל סוגי המתחמים, לטווח הקצר או הארוך בהתאמה אישית. פתרונות אלו נשענים על שימוש בלוחות פוליקרבונט מובילים כיום את שוק הבניה הירוקה בישראל ובעולם, ולצד קירוי של מתחמים חיצוניים מספקים גם מערכות הצללה מותאמות למבנים.

הצורך בפתרונות הצללה בתוך מבנים עולה במבנים שנבנו תחת עקרונות הבניה הירוקה וכוללים תאורה טבעית השוטפת את החלל ומחדירה אור שמש רב למבנים. מערכות הצללה במקרה זה מהוות מוצר משלים המאפשר שליטה בכמויות האור והצל החודר לחלל, משחקי עיצוב באמצעותם ושכבה נוספת של בידוד תרמי היוצרת מבנים נעימים לשהייה ומאווררים היטב.

הצללה איכותית הן בתוך מבנים והן בשטחים חיצוניים מביאה להורדת הטמפרטורה ומאפשרת שהיה במרחב. באמצעות לוחות פוליקרבונט ומערכות ההצללה שהן מהוות את בסיסן מספקת גם בידוד תרמי, אטימות מלאה, חוזק מכני ובטיחות נטולת פשרות וסינון קרינה. מערכות אלו מיוצרות בהתאמה אישית, הלוחות נחתכים בחיתוך לייזר מוקפד ובגימור מושלם במפעלים סגורים הרחק מאתר הבניה ואינם יוצרים זיהום או פסולת סביבתית. הלוחות ניתנים למחזור ובעלי תכונה יוצאת דופן של העברת אור טבעי, מה שמאפשר תכנון וייצור של הלוחות בעובי ואטימות הרצויים בהתאמה אישית ושליטה בכמויות האור והצל החודרים למבנה או לחלל המקורה.

חברת דנפל מובילה את שוק אדריכלות האור בישראל ובעולם באמצעות פתרונות תאורה טבעית ומערכות הצללה מותאמות, המביאות בחשבון לצד היתרונות הסביבתיים, האקלימיים והשימושיים גם ראייה עיצובית יוצאת דופן. בדנפל משלבים עיצובים מרהיבים במראה יוקרתי בקשת של צבעים, גימורים ואפקטים לבחירת האדריכל והמעצב, מה שמאפשר לחבר בין פתרונות תאורה טבעית איכותית למראה מרהיב וחותמת עיצובית המבדלת את המעצב ומאפשרת לו מרחב יצירתי ועוצמה.