גלריה לגונה – שילוב של מערכת חזיתות דנפל

Galeria Laguna

הפרויקט גלריה לגונה Galeria Laguna הממוקם בעיר קוריטיבה בברזיל, תוכנן על ידי משרד האדריכלות הצרפתי המוביל-Estudio 41,  . המטרה העיקרית הייתה להפוך חלל קיים לגלריה לאמנות מודרנית המתמזגת בצורה חלקה עם הסביבה הטבעית של החוף. זאת, יחד עם הרצון ליצור חיבור הרמוני בין הפנים והחוץ היו היבטים מרכזיים בפילוסופיית העיצוב של הפרויקט 

לצורך כך פנו אדריכלי Estudio 41 לחפש פתרון חדשני לחזית שיגלם בתוכו את חזונם ויצור אסתטיקה אייקונית. 

 דרישות 

אדריכלי Estudio 41 זיהו צורך במערכת חיפוי חזיתות אשר מעבר לאלגנטיות אסתטית, תספק ביצועים יוצאי דופן.  הדרישות כללו: 

מעבר אור מערכת החזית שתיבחר אמורה לאפשר כניסה של אור טבעי ,שישטוף את פנים המבנה תוך שליטה על כמות ועוצמת האור, זאת ללא פגיעה ביצירות האמנות ויצירת האווירה הרצויה. 

עמידות בפני נזקי מזג אוויר: מיקום הגלריה בקרבת החוף חושף אותה לתנאי סביבה אגרסיביים הכוללים מליחות באוויר ורוחות חזקות.  ממערכת החזית נדרשת עמידות גבוהה ביותר השומרת על הנראות לאורך זמן. 

יעילות תרמית: שמירה על תנאים פנימיים נעימים ונוחים היא חיונית והכרחית. מערכת החזית נדרשה לספק בידוד יעיל המווסת את הטמפרטורה ומצמצם צריכת אנרגיה מופרזת. 

אסתטיקה: הרעיון היה שהחזית שתיבחר תשלב בצורה הרמונית בין הארכיטקטורה של המבנה לבין הסביבה הטבעית שלה כך שתהפוך לחלק בלתי נפרד מהנוף של קו החוף. 

פתרונות 

אדריכלי Estudio 41 בחנו היטב מספר אופציות עד לבחירת מערכת החזית של דנפל שסופקה עם לוח Danpalon®, בעובי 22 מ”מ ובגמר צבע “Softlite Ice”, מה שנתן את הפתרון האידיאלי . 

מערכת חזיתות Danpal:הינה קלת משקל  מאפשרת התקנה מהירה בעלת צורניות מורכבת התואמת לארכיטקטורה הייחודית של מבנה הגלריה. 

לוח Danpalon® בעובי 22 מ”מ סיפק בידוד תרמי יוצא דופן ופיזור אור איכותי. האור הטבעי שחדר פנימה אינו מסנוור ומחמם והקנה תנאים אופטימליים להצגת האמנות. 

שילוב חלק:הצבע הנבחר  “Softlite Ice” התאים בצורה מושלמת לסביבה החיצונית וקו החוף, ויצר חזית מדהימה ומתמזגת ויזואלית. 

 תוצאות 

השילוב של מערכת חזיתות דנפל בפרויקט Galeria Laguna הניב תוצאות יוצאות דופן: 

שילוב אמנותי:הגלריה השיגה מערכת יחסים סימביוטית עם הסביבה החופית שלה בה החזית משמשת כיצירת אמנות בפני עצמה. האור המפוזר יצר אווירה שלווה, ואף העצים את מצגת האמנות. 

יעילות אנרגטית:תכונות הבידוד התרמי של לוחות Danpalon® הובילו להפחתת צריכת האנרגיה, תרמו לקיימות וליעילות התפעולית של הגלריה. 

עמידות:מערכת Danpal Facade מוכחת כעמידה בפני מזג האוויר שמרה על המראה המקורי שלה, ועמדה באגרסיביות של התנאים המצויים בסביבה ימית ללא הופעת סימני בלאי או קורוזיה. 

הישג אדריכלי: החזון האדריכלי של Estudio 41 התממש במלואו, שכן מערכת Danpal Facade לא רק עמדה בדרישות הטכניות של הפרויקט אלא גם עלתה על הציפיות מבחינת אסתטיקה ופונקציונליות. 

 

 לסיכום, שיתוף הפעולה בין Estudio 41ו-Danpal בהטמעת מערכת החזיתות של Danpal בפרויקט Galeria Laguna מדגים כיצד פועל שילוב מוצלח בין עיצוב חדשני לבין טכנולוגיה מתקדמת.