גגות פלסטיק- בין תדמית למציאות

גגות פלסטיק

המחשבה הראשונית כאשר עולה המונח גגות פלסטיק היא על מבנים זמניים, גגות ארעיים, חומר זול ותעשיות מחסנים ומבנים מקורים למטרות אחסון או אריזה ובוודאי שלא למטרות מגורים או שהייה. המונח פלסטיק מזוהה צלנו עם תעשיית הצעצועים ו גגות פלסטיק נשמעים מתאימים במיוחד לבתים הססגוניים בגובה מטר אותם ניתן למצוא במשחקיות וחנויות צעצועים. על מנת להבין מדוע עברה תעשיית הבניה לשימוש בגגות פלסטיק, עד כי קבלני הבניה הקלה והבנייה הירוקה רואים בהם כלי עבודה פופולארי ומבוקש, יש להבין לפני כן מהו חומר הפלסטיק.

בניגוד לגומי, פלסטיק אינו חומר טבעי, כי אם יציקה של תערובת סינטטית או חצי סינטטית המתקשה בהיתוך קבוע ומוזרקת בטכניקת לחץ לתבניות. קיימות בתעשיית הפלסטיק עשרות תערובות המשמשות לצרכים שונים, כאשר שוק תעשיית הבניה השכיל לפתח ולמצוא את התערובת הנכונה הטומנת בחובה שלל של יתרונות: הפוליקרבונט. פוליקרבונט נוצר מחומרים הניתנים למחזור, ומוזרק לתבניות המספקים לוחות פוליקרבונט, מהם נוצרים גגות פלסטיק ופתרונות נוספים בעולם הבנייה בכלל והבנייה הירוקה בפרט.

גגות פלסטיק מפוליקרבונט מתאפיינים בתכונה ייחודית ובולטת: יכולת העברת אור טבעי גם דרך קירות ותקרות אטומים. יכולת זו הופכת אותם ואת לוחות הפוליקרבונט בכלל לחומר גלם שימושי במיוחד בעולם אדריכלות האור, ולמענה מושלם בקירוי מבנים המספק איטום והגנה מחד גיסא ושפע תאורה טבעית מאידך גיסא.

בבניה הקלה עושים שימוש רחב בלוחות פוליקרבונט להקמת גגות פלסטיק, בזכות תכונות ויתרונות רבים של הלוחות והן בזכות העובדה כי מדובר בלוחות הזוכים לחיתוך לייזר מדויק ברמת גימור גבוהה, במפעלים הרחק מאזור האתר, ובשינוע הלוחות והתקנתם באתר בהתקנה קלה, מהירה ובטוחה.

בין היתרונות הנוספים שמספקים גגות פלסטיק והופכים אותם לפתרון מבוקש בכל תעשיית הבניה:

בידוד תרמי מעולה- גגות פלסטיק מלוחות פוליקרבונט מאופיינים בבידוד תרמי ברמה גבוהה מאוד. בזכות הבידוד מתקבלים מבנים בעלי יעילות אנרגטית וטמפרטורת חלל נעימה החוסכים חיסכון משמעותי בצרכי ההסקה/ חימום/ קירור המבנה.

חוזק מכני- גגות פלסטיק אלו הם בעלי חוזק מכני יוצא דופן (שאינו עומד בהלימה עם קלות משקלם) הגגות אטומים לחלוטין מפני דליפה ורטיבות, עמידות לנגיפה, עמידים לרוחות וסערות ושלל פגעי מזג האוויר ואינם מחלידים או מתבלים.

סינון קרינה- גגות פלסטיק מכניסים את אור השמש הביתה. לצד היתרונות ושיפור מצב הרוח שגורמת תאורה טבעית, קיים גם החשש מפני נזקי השמש. מסיבה זו גגות פלסטיק מפוליקרבונט מכילים שכבת סינון קינה המגנה בכל מאת האחוזים מפני קרינה אולטרה סגולית- קרני UV המסוכנות.

התקנה בטוחה- גגות פלסטיק מותקנים באמצעות חיבורים יבשים בלבד, ללא דבקים ורעלנים, באמצעות פטנט ניצב עומד ונעילת הלוחות זה לזה, תוך התאמה להתקנה על גבי כל סוגי הקונסטרוקציות.

עיצוב- בניגוד לצבעוניות הילדותית המצופה ממוצרי פלסטיק, גגות פלסטיק מלוחות פוליקרבונט מספקים מרחב עיצובי מרהיב בקשת של גוונים, גימורים ואפקטים. ניתן לבחור בשלל תצורות גיאומטריות, בגג קשתי, מעוקל או חלק, במראה זכוכית יוקרתי ומרהיב או במבחר צבעים המשתלבים עם האמירה העיצובית הכוללת של המבנה. כל אלה מספקים מרחב יצירתי לעיצוב בידי אדריכלים ומעצבי פנים ומאפשרים להם נגיעה וחותמת אישית.

חברת דנפל המובילה את שוק אדריכלות האור בישראל, מייצרת ומשווקת גגות פלסטיק בתכנון של מערכת זיגוג מודולארית ומותאמת אישית לכל מבנה, בהתאמה אישית, בחיבור לצרכי המבנה ותוך שליטה בכמות האור והחום החודר אליו, באופן שמייצר מבנים ירוקים וידידותיים לסביבה, השופעים באור טבעי, כמו גם חיסכון אנרגטי וכלכלי משמעותי בתחזוקת המבנה.