בניה ירוקה לסביבה ירוקה

בניה ירוקה

הצורך בבניה ירוקה הנו צורך קהילתי וחברתי הרבה מעבר להיותו צורך אישי. יזמים המשקיעים כיום את מיטב מאמציהם בפיתוח מבנים העומדים תחת עקרונות בניה ירוקה מבינים כי אין מדובר בהשקעה המתייחסת למבנה בודד, כי אם בראייה רחבה יותר הקוראת להקים בית אחר בית, שכונה אחר שכונה, עיר אחר עיר בתצורת בניה נקייה ושאינה מזהמת, במבנים חסכוניים לתחזוקה, בניצול משאבי הטבע והעדפתם על פני תעשיות יקרות ומתכלות ובשמירה על סביבה ירוקה בעבורנו ובעבור הדורות העתידים לבוא אחרינו.

בניה ירוקה היא בניה טובה יותר, איכותית לא פחות, בעלת יתרונות בולטים בניהם תאורה טבעית שופעת ואפשרויות בידוד מתקדמות, אשר מציעה גם מרחב עיצובי יוצא דופן הנמצא כחומר ביד היוצר בידי אדריכלים ומעצבים העוסקים במלאכה.

בניה ירוקהאחד האלמנטים המובילים בתחום בניה ירוקה הוא מחזור. המושג מחזור שנוגע ברבים מתחומי החיים שלנו, אינו מסתפק עוד בעידוד להפרדת פסולת ולשימוש חוזר בבקבוקי פלסטיק ו/או זכוכית, כי אם מציע מגוון פתרונות וחומרים גם לתעשיית הבניה האחראית לחלק ניכר מן הזיהום הסביבתי שאנחנו כאנושות מייצרים על פני הכדור. בניה ירוקה מציעה גישה אל מגוון חומרים היוצרים לוחות- אשר מהווים את בסיס המבנה, מערכות הזיגוג ומעטפת המבנה, מחומרים ממוחזרים וחומרים הניתנים למחזור בעתיד, תוך שמירה על איכות גבוהה של החומר ויצירת לוחות בעלי חוזר מכני יוצא דופן המתאימים לכלל שימושים בתהליך הבניה.

אלמנט בולט נוסף בתחום הבניה הירוקה הוא יצירת תאורה טבעית למבנים, באופן מרהיב לעין מחד גיסא ותוך ניצול אור השמש ויצירת מבנים חסכוניים באופן משמעותי בצריכת החשמל מאידך גיסא. מבנים אלה שבולטים במיוחד בתעשיית המסחר והמבנים הארגוניים, נראים למרחק בזכות מראה מבהיק ויוקרתי דמוי זכוכית, וחלליהם שטופים באור טבעי רך ושופע ומאובזרים במערכות הצללה מתקדמות המאפשרות שליטה במינון ועוצמות האור לטובת המשתמשים במבנה.

חברת דנפל עושה ימים כלילות בפיתוח מערכות תאורה טבעית אשר עומדים לרשות תעשיית הבניה הירוקה בחיבור טבעי בין איכות בלתי מתפשרת, עיצובים מגוונים ויוצאי דופן ויצירת פתרונות בניה ירוקה מתקדמים למבנים בארץ ובעולם.